cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Do saloniku po paysafecard

Z dużym zainteresowaniem klientów saloników prasowych Kolportera i salonów Top-Press spotkała się usługa elektroniczna o nazwie paysafecard. Dzięki niej można kupić za gotówkę tzw. pieniądz internetowy w postaci prepaidu z kodem PIN pozwalającym na bezpieczne dokonanie płatności online. Od maja ubiegłego roku, czyli od chwili jej wprowadzenia do saloników, sprzedaż kodów PIN wzrasta średnio o 46 proc., licząc miesiąc do miesiąca.

Pieniądzem internetowym jest wydruk z 16-cyfrowym kodem PIN, który umożliwia płatność online (Fot. materiały prasowe paysafecard)
Pieniądzem internetowym jest wydruk z 16-cyfrowym kodem PIN, który umożliwia płatność online (Fot. materiały prasowe paysafecard)

Paysafecard jest nowoczesnym i sprawdzonym w całej Europie rodzajem płatności w internecie. Kolporter uruchomił tę usługę we wszystkich swoich salonikach prasowych i salonach Top-Press – to łącznie blisko tysiąc punktów na terenie całej Polski. – Zainteresowanie usługą paysafecard dostępną w salonikach i Top-Pressach wzrasta z miesiąca na miesiąc – mówi Sławomir Borkowski, menadżer ds. rozwoju w Kolporterze. – Co miesiąc, sprzedaż tych prepaidów z kodem PIN rośnie średnio o 46 proc. Dzięki paysafecard pozyskaliśmy nowych klientów, spora grupa z nich wcześniej nie odwiedzała naszych punktów handlowych. Przyciągnęła ich właśnie możliwość zakupu pieniądza internetowego – dodaje.
 
Na czym polega paysafecard? Klient saloniku kupuje za gotówkę tzw. pieniądz internetowy, którym jest wydruk z 16-cyfrowym kodem PIN. Dysponując kodem może dokonać płatności online w serwisie lub na portalu, z którego korzysta. W sprzedaży dostępne są nominały 20, 30, 50, 100 i 300 zł, przy czym płacąc online nie trzeba wykorzystywać od razu całej kwoty, część można zostawić na później lub wykorzystać w innym serwisie. Przy płatności poprzez paysafecard można też jednorazowo połączyć wartość do pięciu różnych kodów. – Mamy klientów, którzy jednorazowo wydają w gotówce ponad 1000 złotych na zakup kodów – przyznaje Sławomir Borkowski.
 
Usługa jest adresowana do użytkowników portali internetowych, które oferują gry, oraz serwisów społecznościowych, udostępniających płatność paysafecard. Korzystają z niej także klienci, którzy nie chcą korzystać w Internecie z kart kredytowych czy przelewów, ze względu na konieczność ujawnienia danych osobowych lub bankowych czy brak kontroli nad kosztami, oraz osoby płacące w obcych walutach, ponieważ przewalutowanie i transakcje są natychmiastowe.
 
Przypomnijmy, że oprócz paysafecard w punktach handlowych sieci Kolportera realizowane są również inne usługi płatnicze. Klienci saloników opłacają rachunki domowe za prąd, wodę i gaz, abonamenty telefoniczne i radiowo-telewizyjne oraz spłacają raty kredytu. Mogą ponadto dokonywać opłat do ZUS i urzędów skarbowych oraz kupować doładowania liczników energetycznych.
 
(GK)

Dodaj komentarz