cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Na pamięć” – nowy tygodnik z „Wyborczą”

na pamiec
Od 28 czerwca br. w każdą sobotę czytelnicy „Gazety Wyborczej” będą mogli sięgnąć po nowy tygodnik – „Na pamięć”, przygotowany z myślą o tych, którzy chcą ćwiczyć swój mózg i rozwijać kreatywność. W wydaniach magazynu znajdą się łamigłówki i zadania trenujące szare komórki, a także informacje naukowe i zdrowotne związane z pamięcią i intelektem.
„Na pamięć” będzie ukazywać się z „Gazetą Wyborczą” co sobota jako osobny grzbiet. Tygodnik skierowany jest do czytelników, którzy chcą jak najdłużej zachować sprawność intelektualną, nauczyć się technik szybkiego zapamiętywania oraz poznać najnowsze metody rozwijania kreatywności. W tym celu redakcja „Wyborczej” wraz z najlepszymi polskimi neurologami, specjalistami od zaburzeń pamięci i mnemotechnik opracowała specjalne treningi dla szarych komórek. Tygodnik współpracuje też z Wydziałem Neurologii Amerykańskiego Stanowego Uniwersytetu w Ohio oraz Centrum Nauki Kopernik.
– Przygotowując „Na pamięć” kierowaliśmy się badaniami naukowymi, które dowodzą, że osoby systematycznie trenujące pamięć rzadziej chorują na Alzheimera i Parkinsona. Wiedzą to już Amerykanie, którzy masowo uczęszczają do klubów neurofitnessu, gdzie pod okiem instruktorów wyciskają siódme poty z szarych komórek. U nas takich klubów jeszcze nie ma – dlatego właśnie przez nasze publikacje chcemy zapoczątkować ruch neurofitnessu i przekonać Polaków, że mózg wyrwany z rutyny staje się sprawniejszy i lepiej nam służy – mówi Karolina Jaroszewicz, prowadząca projekt.
W pierwszym numerze magazynu „Na pamięć” czytelnicy znajdą: kilkanaście umysłowych łamigłówek, które rozruszają półkule mózgowe, m.in. japońskie hitori i sudoku oraz próbę porozmawiania w języku mieszkańców archipelagu tokelau (austronezyjskim) i Papui-Nowej Gwinei (manam), a także artykuły prezentujące najnowsze informacje dotyczące profilaktyki Alzheimera i chorób otępiennych. Redakcja tygodnika poleca też specjalną dietę dla neuronów, odstresowujący kurs jogi oraz niezwykle skuteczny trening lepszego zapamiętywania autorstwa braci Boralów, którzy w ciągu pięciu minut potrafią zapamiętać kolejność 212 cyfr.
Artykuły i zadania do magazynu „Na pamięć” przygotowuje zespół redakcyjny, którym kieruje Karolina Jaroszewicz. Autorami tekstów publikowanych w wydaniach są m.in. Bartłomiej i Tobiasz Boralowie – najwyżej sklasyfikowani Polacy w Światowym Rankingu Sportu Pamięci, Basia Lipska – popularna instruktorka jogi, a także znani popularyzatorzy rozrywek umysłowych: Marek Penszko, Leszek Rydz i Krzysztof Oleszczyk oraz Kamila Gądek ze Stowarzyszenia Lingwistyki Rekreacyjnej.
Pierwszy numer magazynu „Na pamięć”, który ukaże się 28 czerwca br., będzie liczyć 24 strony.
(na podstawie informacji Agory)

Dodaj komentarz