cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Specjalne wydanie magazynu „Ale Historia”

ale historia auschwitz
W poniedziałek, 26 stycznia br. ukaże się specjalne wydanie magazynu „Ale Historia” poświęcone 70. rocznicy wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz. A we wtorek, 27 stycznia br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić film dokumentalny na DVD pt. „Portrecista”, opowiadający historię Wilhelma Brassego, polskiego fotografa, który prowadził dokumentację obozu.
W specjalnym numerze tygodnika „Ale Historia” czytelnicy znajdą m.in. „Otwarcie bram piekła” – wstrząsający obraz obozu w dniu wyzwolenia, 27 stycznia 1945 roku; „Zagłada oczami kata” – z zeznań procesowych Rudolfa Hössa, pierwszego komendanta Auschwitz; „Technologia zagłady” – rozmowa dr. Piotrem Setkiewiczem z Centrum Badań Muzeum Auschwitz-Birkenau; a także: „Ucieczki z Auschwitz” i „Ostatni etap” – o marszach śmierci, których na 10 dni przed wyzwoleniem nie przeżyło od 9 do 15 tys. więźniów.
Artykuły do specjalnego wydania magazynu „Ale Historia” przygotowali: Mirosław Maciorowski, Beata Maciejewska, Józef Krzyk, Paweł Smoleński i Bartosz T. Wieliński.
Film „Portrecista”, który będzie można kupić z „Wyborczą”, opowiada dramatyczną historię Wilhelma Brassego – fotografa, który prowadził dokumentację KL Auschwitz od jego powstania do ewakuacji. Brasse fotografował pracę więźniów, prywatne spotkania oficerów SS z ich rodzinami, doświadczenia medyczne, był autorem policyjnych portretów więźniów do kartotek.
Autorzy filmu „Portrecista”, wykorzystując najnowsze techniki animacji komputerowej, pokazali temat w niespotykany dotychczas, nowoczesny sposób.
Cena „Gazety Wyborczej” i płyty DVD z filmem to 12,99 zł. Dziennik dostępny jest w sieci handlowej Kolportera: salonikach prasowych i salonach Top-Press.
(na podstawie informacji Agory)

Dodaj komentarz