cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Życie na fali w lutowym „National Geographic Polska”

ng 2 2015
Wulkany, gigantyczne fale i surfing – to znaki rozpoznawcze Hawajów, które w tym miesiącu są celem podróży „National Geographic Polska”. Lutowy numer magazynu już w sprzedaży.
Z odległych wysp przeniesiemy się do Grand Paradiso – ostoi dzikiej przyrody w zurbanizowanych Włoszech. Redakcja przybliża także terapię artystyczną weteranów wojennych, ciekawy tryb życia małp bonobo oraz wszechobecne roztocza.
Okładkowym tematem numeru są Hawaje, a konkretnie Hawajczycy – ludzie oceanu, dla których surfing jest czymś znacznie więcej niż sport. To element etnicznej tożsamości, sposób życia, a dla najzdolniejszych – droga do sukcesu.
W artykule „Mózg na wojnie” redakcja przybliża, jak fale uderzeniowe wywołane przez wybuchy wpływają na mózgi żołnierzy. Wielu weteranów zmaga się z dziwnymi przypadłościami, a w walce z traumą pomaga im terapia artystyczna – tworzenie masek, w których mogą pokazać to, co trudno wyrazić słowami.
Czytelnicy przeczytają o bonobo – człekokształtnych małpach ze środkowej Afryki. Okazuje się, że regulują one swoje relacje społeczne za pośrednictwem seksu oraz unikają przemocy – w przeciwieństwie do szympansów, ich najbliższych kuzynów. Natomiast roztocza to mikroskopijne drapieżniki, które żyją wszędzie na nas i dookoła nas. W kilkusetkrotnym powiększeniu pokazują zaskakujące kształty oraz nieprawdopodobny arsenał tnących i kłujących broni.
Fantazyjne nakrycia głowy, którymi szczyciły się mieszkanki bretońskich wsi, kilka dekad temu uchodziły za żenujące. Dziś tradycyjne stroje fascynują młode dziewczęta i stają się symbolem tożsamości. Redakcja opowiada też o Gran Paradiso. Ten alpejski park narodowy był wcześniej myśliwskim rezerwatem króla Włoch, a dziś służy ochronie koziorożców.
Magazyn „National Geographic Polska” jest dostępny m.in. w salonikach prasowych Kolportera i salonach Top-Press.
(na podstawie informacji Burda Media)

Dodaj komentarz