cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Film „Bogowie” razem z „Gazetą Wyborczą”

bogowie gw
W piątek, 20 lutego br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić film „Bogowie” na DVD. Bijący rekordy kinowej frekwencji obraz to niezwykła opowieść o życiu profesora Zbigniew Religi i jego dążeniu – wbrew przeciwnościom – do przeprowadzenia pierwszej w Polsce operacji transplantacji serca. Cena „Gazety Wyborczej” i książki z płytą DVD to 29,99 zł.
W filmie „Bogowie” w rolę Zbigniewa Religi wcielił się Tomasz Kot, na ekranie towarzyszą mu wielokrotnie nagradzani polscy aktorzy, m.in. Jan Englert, Zbigniew Zamachowski i Piotr Głowacki.
Film zdobył Złote Lwy w Gdyni, m.in. za najlepszy film, za najlepszą role męską – dla Tomasza Kota oraz za scenariusz – dla Krzysztofa Raka, zdobył także 12 nominacji do Orłów w kategoriach m.in.: Najlepszy film, Najlepsza rola męska i Najlepsza reżyseria. W kinach produkcję zobaczyło ponad 2 miliony widzów.
W cyklu reporterskim „Gazety Wyborczej” „Lekarze czy bogowie” pojawią się sylwetki i wywiady z wybitnymi polskimi specjalistami w dziedzinie medycyny, m.in. prof. Zbigniewem Dutkiewiczem z Łodzi, który przyszywa odcięte kończyny oraz prof. Waldemarem Kuczyńskim z Białegostoku, przeprowadzającym zabiegi in vitro dla wierzących oraz dla zakażonych HIV. W środę, 18 lutego br. w tygodniku „Tylko zdrowie” pojawi się tekst Anny Twardowskiej, z którego czytelnicy dowiedzą się, jak dzięki szpitalnym magazynom, piwnicom i pchlim targom powstała scenografia do filmu „Bogowie”, a w czwartek , 19 lutego br. w „Dużym Formacie” będzie można przeczytać wywiad Dariusza Kortki z prof. Januszem Skalskim, kardiochirurgiem dziecięcym, który uratował z hipotermii 2,5-letniego Adasia.
Film DVD z razem „Gazety Wyborczej” będzie można kupić m.in. w wybranych punktach sieci handlowej Kolportera – salonikach prasowych oraz salonach Top-Press.
(na podstawie informacji Agory)

Dodaj komentarz