cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Super Małgorzata

Przez cały ubiegły rok odbywał się konkurs Departamentu Sieci Własnej Kolportera dla partnerów prowadzących saloniki prasowe i salony Top-Press. Co miesiąc wybierano najlepszych partnerów, a po podsumowaniu całego roku okazało się, że tytuł Super Partnera 2014 roku przypadł Małgorzacie Lis – dobrze znanej czytelnikom „Naszego Kolportera”, ponieważ praktycznie w każdym numerze piszemy o niej.
Małgorzata Lis prowadzi aż cztery saloniki: dwa w Lesznie i po jednym we Wschowie i Śmiglu. – Saloniki pani Małgorzaty Lis w roku 2014 aż 25 razy znalazły się w miesięcznych rankingach najlepszych saloników. Zwycięstwo pani Małgorzaty jest bezapelacyjne – mówi Zbigniew Duda, kierownik Biura Obsługi Partnera.
Oprócz dyplomu dla Super Partnera Małgorzata Lis otrzymała nagrodę pieniężną w formie karty SODEXO na kwotę 3000 zł. Nagrodzeni zostali także partnerzy, którzy uzyskali najwięcej punktów w rankingach miesięcznych i półrocznych. Redakcja „Naszego Kolportera” gratuluje wszystkim laureatom i w imieniu Departamentu Sieci Własnej zaprasza do aktywnego udziału w nowej edycji konkursu – Partner Roku 2015.
A teraz oddajmy głos laureatom ubiegłorocznego konkursu:
Małgorzata Lis z Leszna

Tytuł Super Partnera 2014 roku przypadł Małgorzacie Lis
Tytuł Super Partnera 2014 roku przypadł Małgorzacie Lis

– Drugi raz jestem wśród najlepszych partnerów roku i jestem z tego bardzo dumna – podkreśla Małgorzata Lis. Swój pierwszy salonik przejęła cztery lata temu. – To była zupełnie nie moja branża – wspomina. – Wszystkiego się uczyłam. Do wszystkiego doszłam ciężką pracą i wytrwałością. Teraz ma cztery saloniki: dwa w Lesznie i po jednym we Wschowie i w Śmiglu. Ponadto przez ostatnie kilka miesięcy pani Małgorzata pracowała jako doradca zawodowy i doradzała innym partnerom, podpowiadając im, jak osiągnąć sukces. – To zajęcie dawało mi wiele satysfakcji i naprawdę osiągaliśmy bardzo dobre wyniki. Niestety, nie da się utrzymać dwóch srok za ogon, więc z bólem serca z tego rezygnuję i wracam do moich saloników, którym chce się poświęcić w stu procentach – mówi. – Każdy salonik jest jak moje kolejne dziecko. Wprawdzie mogę liczyć na świetny zespół współpracowników, wspierają mnie także mąż i syn, ale moja stała obecność też jest potrzebna. Poza tym gdy prowadziłam szkolenia brakowało mi po prostu kontaktów z klientami.
W wolnych chwilach pani Małgorzata lubi poczytać dobrą książkę, obejrzeć dobry film, albo nadrobić zaległości w ulubionych serialach. Nie ukrywa jednak, że pracy oddaje się praktycznie całkowicie. – Gdy zaczynałam, nie spodziewałam się, że to zajęcie stanie się moją pasją – śmieje się nasza rozmówczyni.
Katarzyna Waluk z Białegostoku

W czołówce najlepszych partnerów znaleźli się Katarzyna Waluk...
W czołówce najlepszych partnerów znaleźli się Katarzyna Waluk…

Z Kolporterem współpracuje już od dziesięciu lat. Niejednokrotnie wygrywała w konkursie na Partnera Miesiąca. Choć powiedzieć można, że wszystko zaczęło się trochę przez przypadek. Pierwszy salonik Kolportera otworzył bowiem mąż pani Katarzyny. Ona sama dołączyła do niego rok później i została aż do dziś. – Teraz mąż jest menadżerem, a ja prowadzę trzy saloniki – mówi Katarzyna Waluk. I nie ukrywa, że tytuł Partnera Roku bardzo ją cieszy. – To duża satysfakcja, osiągnięta dzięki ciężkiej pracy – przyznaje. – I to pracy nie tylko mojej, ale całego zespołu pracownic, które zatrudniam.
Pani Katarzyna daje pracę siedmiu osobom. – To naprawdę wspaniałe panie, mogę na nie liczyć w każdej sytuacji – podkreśla. – Chcę tą drogą podziękować wszystkim współpracownicom ze wszystkich moich saloników z Choroszczańskiej, Alfy i Chrobrego.
Pani Katarzyna nie ukrywa, że ma wyczucie do ludzi. W kandydatkach do pracy zawsze szuka uczciwości, chęci do nauki, szczerości i uśmiechu w kontaktach z klientem. Ale chociaż może codziennie liczyć na świetny zespół, to sama także nie stroni od pracy za ladą i zajmuje się sprzedażą. – Lubię swoją pracę i nowe wyzwania, które mnie motywują do działania – mówi.
Adam Szlembarski z Mysłowic

... i Adam Szlembarski
… i Adam Szlembarski

Wraz z żoną Katarzyną pan Adam prowadzi saloniki od 2004 roku. – Próbowaliśmy różnych lokalizacji, w Piekarach Śląskich, w Dąbrowie Górniczej. Teraz mamy po jednym saloniku w Mysłowicach i w Sosnowcu i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni – mówi Adam Szlembarski.
Państwo Szlembarscy nie narzekają na brak klientów. Pan Adam podkreśla, że to przede wszystkim zasługa żony, która potrafi nawiązać świetny kontakt z kupującymi. A według partnera z Mysłowic to właśnie obsługa ma kluczowe znaczenie w handlu, bo klient zawsze wróci do miejsca, gdzie jest serdecznie i miło przyjmowany i kompetentnie obsłużony.
– To głównie żona zajmuje się naszymi salonikami – dodaje pan Adam. – A teraz ma także dodatkowe obowiązki, bo pracuje również jako doradca zawodowy, szkoląc innych partnerów Kolportera w programie „Złoty Sprzedawca”. Jestem z niej bardzo dumny, bo świetnie sobie ze wszystkim radzi. Obecnie bardzo polegamy też na naszych pracownicach, które razem z nami pracowały na sukces w tym konkursie.
Ewa Kłopotowska
Wyniki I półrocza
Region Północny – Małgorzata Lis
Region Zachodni – Mirosław Musiolik
Region Wschodni – Katarzyna Waluk
Region Południowy – Agnieszka Gawryś
Wyniki II półrocza
Region Wielkopolski – Małgorzata Lis
Region Mazowiecki – Marta Żur
Region Pomorski – Katarzyna Waluk
Region Śląski – Adam Szlembarski
Region Małopolski – Elżbieta Czupryńska, Katarzyna Surlej
Najlepsi Partnerzy Kolportera 2014
1. Małgorzata Lis
2. Katarzyna Waluk
3. Adam Szlembarski
4. Marta Żur
5. Agnieszka Gawryś
6. Małgorzata Gerus
7. Marlena Zbroja
8. Katarzyna Surlej
9. Mirosław Musiolik
10. Aleksandra Styrkowiec

Dodaj komentarz