cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Paysafecard, czyli płatności online dla wszystkich

payment-paysafecard
Paysafecard – jako nowy produkt w ofercie – bardzo dobrze sprawdza się w salonikach prasowych Kolportera i salonach Top-Press. Ale dla wszystkich innych punktów sprzedaży, które posiadają terminal uniwersalny, ta usługa elektroniczna również może być atrakcyjna: daje bowiem możliwość pozyskania nowych klientów i zwiększenia dochodów.
Wyjaśnijmy: paysafecard to elektroniczny system płatności pre-paid, przeznaczony głównie do zakupów w sklepach i na platformach internetowych. Obecnie to jeden z najpopularniejszych systemów płatniczych w internecie. Paysafecard można używać w 37 krajach Europy, Australii, Północnej i Południowej Ameryki. Paysafecard działa w ponad 4 000 sklepów internetowych na świecie.
Na czym polega paysafecard? Klient w punkcie sprzedaży – sklepie, kiosku czy saloniku – kupuje za gotówkę tzw. pieniądz internetowy, którym jest uzyskany z terminala wydruk z 16-cyfrowym kodem PIN . Dysponując kodem może dokonać płatności online w serwisie internetowym lub na portalu, z którego korzysta. W sprzedaży dostępne są nominały 20, 30,50, 100 i 300 zł, przy czym płacąc online nie trzeba wykorzystywać od razu całej kwoty, część można zostawić na późniejlub wykorzystać w innym serwisie.
Korzyści z paysafecard
Właściciel punktu sprzedaży wprowadzając do oferty paysafecard poszerza asortyment o jedną z najbardziej znanych marek na świecie. Może też pozyskać nową grupę klientów. Usługa jest adresowana do użytkowników portali internetowych, które oferują gry, oraz serwisów społecznościowych, udostępniających płatność paysafecard. Korzystają z niej także klienci, którzy nie chcą korzystać w Internecie z kart kredytowych czy przelewów, ze względu na konieczność ujawnienia danych osobowych lub bankowych czy brak kontroli nad kosztami , a oraz osoby płacące w obcych walutach, ponieważ przewalutowanie i transakcje są natychmiastowe. Wzrastają też obroty i dochody punktu sprzedaży, ponieważ użytkownicy paysafecard często kupują karty o wysokich nominałach.
Saloniki prasowe Kolportera i salony Top-Press mają paysefcard w ofercie od maja 2013 r. – Obserwujemy duże zainteresowanie usługą paysafecard dostępną w naszych punktach handlowych – mówi Sławomir Borkowski, menadżer ds. rozwoju w Kolporterze. – Co miesiąc sprzedaż tych prepaidów z kodem PIN rośnie kilkadziesiąt procent. Dzięki paysfacard pozyskaliśmy nowych klientów, spora grupa z nich wcześniej nie odwiedzała naszych punktów. Przyciągnęła ich właśnie możliwość zakupu pieniądza internetowego – dodaje.
Klient czuje się bezpiecznie
Dla klienta korzystającego z tej usługi podstawową zaletą jest to, że płacenie z użyciem paysafecard nie wymaga podawania danych osobowych, szczegółów konta bankowego, ani karty kredytowej – system chroni prywatność użytkownika.
– Transakcje paysafecard są w pełni bezpieczne: specjalny system informatyczny gwarantuje pełną ochronę kupującego i jego środków. Niemiecka gazeta „Berliner Zeitung” wyróżniła paysafecard w 2015 r. jako „bezpieczną metodę płatności”, podkreślając jej bezpieczna i prostą obsługa podczas zakupów online – podkreśla Sławomir Borkowski. – I jeszcze jedna ważna korzyść dla użytkownika: przy płatności poprzez paysafecard można jednorazowo połączyć wartość do dziesięciu różnych kodów.
 

Dodaj komentarz