cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Salonikowe bestsellery na wrzesień

Wśród nowości książkowych, jakie we wrześniu br. pojawiły się na półkach TOP 12 w 250 salonikach prasowych Kolportera i salonach Top-Press, są takie hity jak „Co nas nie zabije” – kontynuacja słynnego „Millennium” Stiega Larssona, oraz „Arena szczurów” – dalszy ciąg kryminalnej serii Marka Krajewskiego o komisarzu Popielskim.
Po wakacjach na półkach z bestsellerami książkowymi w sieci sprzedaży Kolportera czytelnicy znajdą wyłącznie nowości. Są m.in. kryminały, literatura faktu, powieści obyczajowe oraz jeden poradnik. Poniżej pełne zestawienie dwunastu tytułów wrześniowego TOP 12.
E L James, „Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana”, wyd. Sonia Draga
„Pięćdziesiąt twarzy Greya” raz jeszcze, tym razem oczami Christiana. Historia miłosna, która zafascynowała miliony czytelników na całym świecie z perspektywy Christiana Greya.
David Lagercrantz: „Co nas nie zabije”, wyd. Czarna Owca
Kontynuacja trylogii „Millennium” Stiega Larssona, napisana przez Davida Lagercrantza. Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi wkrótce się skrzyżują.
Piotr Głuchowski, Marcin Górka: „Karbala”, wyd. Agora
Pierwsza książka o utajnionej wojnie Polaków. Najpierw błędy popełnili politycy, potem generałowie. W efekcie zwykli żołnierze znaleźli się w bagnie. By ocalić życie, musieli wznieść się na wyżyny bohaterstwa.
Ks. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka: „Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość”, wyd. WAM
Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia. Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym z tego, że ma raka.
Michael Dobbs: „Hause of Cards. Ograć króla”, wyd. Znak
Kolejna odsłona mrocznej opowieści o chciwości, korupcji i nienasyconej ambicji na najwyższych szczeblach władzy. Seria powieści Sir Michaela Dobbsa stała się podstawą słynnego serialu i światowym bestsellerem.
Tomasz Lipko: „Notebook”, Wydawnictwo Literackie
Wciągający i trzymający w napięciu thriller, który absolutnie na serio podejmuje ważne tematy współczesności, takie jak niezależność mediów, niezawisłość sądów i prokuratury, pełna luk ochrona danych osobowych i ciemna strona internetu.
Beck Weathers, Stephen G. Michaud, „Everest. Na pewną śmierć”, wyd. Agora
10 maja 1996 r. w Strefie Śmierci na Mount Everest, w straszliwej burzy śnieżnej zginęło 9 osób. Następnego dnia jedna z nich dostała szansę na drugie życie. Kiedy ratownicy dotarli do Becka Weathersa, uznali, że umiera i zostawili go bez pomocy. 12 godzin później ślepy, bez rękawic, okryty lodem, dotarł jednak do obozu.
Adele Faber, Elaine Mazlish, „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały”, wyd. Media Rodzina
Praktyczne ćwiczenia i wskazówki ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi – i… nie tylko z nimi – sprawiają, że książka jest przeznaczona dla każdego, kto chciałby lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci.
Marek Krajewski, „Arena szczurów”, wyd. Znak
Najbardziej mroczny z kryminałów Marka Krajewskiego. W roku 1948 Popielski po ucieczce z Wrocławia ukrywa się w nadmorskim Darłowie. Miastem rządzą Armia Radziecka i Urząd Bezpieczeństwa. Nikt tu nie zna przeszłości byłego komisarza. Nikt nie podejrzewa, co tak naprawdę ma na sumieniu.
Jorn Lier Horst, „Poza sezonem”, wyd. Smak Słowa
Trzy domy dalej od mieszkania policjanta Williama Wistinga zostają odnalezione zwłoki mężczyzny, który przez cztery miesiące siedział martwy przed telewizorem. Nic nie wskazuje na to, aby jego śmierć była wynikiem przestępstwa. Sprawa budzi jednak ciekawość córki Wistinga, która jest dziennikarką.
Antoine de Saint-Exupéry, „Mały Książę”, Muza
„ Mały Książę”, najpiękniejsza opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, bliska jest sercu każdego Czytelnika dzięki swojej nieprzemijającej mądrości. Od 1943 roku jest wydawany w milionach egzemplarzy na całym świecie.
Robert Trojanowski: „Książka pod tytułem” t. 3, wyd. Kaktus
Jak pisze wydawca, tę książkę można tulić i głaskać, kolorować i rysować. Można też nadać jej imię i wymyślić zabawny motyw. Lubi, kiedy zabiera się ją na spacer i uwielbia, kiedy drapie się ją ołówkiem za uszkiem. Mówiąc krótko – można z nią zrobić wiele, ale nie czytać.
Opr. GK

Dodaj komentarz