cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Kolporter największą firmą regionu świętokrzyskiego

mateusz wisniewski nagroda
Redakcja dziennika „Echo Dnia” po raz ósmy przygotowała listę 100 największych przedsiębiorstw regionu świętokrzyskiego. I po raz ósmy na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się kielecka spółka Kolporter.
„Złota Setka – lista największych firm regionu świętokrzyskiego” to kompendium wiedzy o tym, co dzieje się w świętokrzyskiej gospodarce. Zestawienie jest przygotowywane w oparciu o dane finansowe przedsiębiorstw – m.in. przychody. Kolporter po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny – w 2014 r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 4, 492 mld zł.
Uroczysta gala, podczas której wręczone zostały nagrody dla największych świętokrzyskich przedsiębiorstw odbyła się w piątek, 9 października, w kieleckim hotelu Binkowski.
Przedsiębiorcy i samorządowcy wzięli udział w dyskusji o przyszłości regionu. O przeszkodach w prowadzeniu biznesu w Świętokrzyskiem oraz kierunkach, w jakich województwo powinno się specjalizować mówił między innymi Mateusz Wiśniewski, wiceprezes Zarządu Kolportera. Wśród uczestników debaty byli także Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, Michał Sołowow, właściciel spółek Rovese, Barlinek i Komfort, Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, Mirosław Lubarski, wiceprezes zarządu Grupy Polskie Składy Budowlane, Tomasz Kaleta, właściciel firmy Malinowe Hotele w Solcu-Zdroju oraz profesor Stanisław Głuszek, wykładowca, twórca kierunku medycyna na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Na zdjęciu: Nagrodę dla Kolportera odebrał wiceprezes Mateusz Wiśniewski
Fot. Dawid Łukasik „Echo Dnia”

Dodaj komentarz