cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Jubileuszowe wydanie „Kobiety i Życia”

kobieta i zycie 7 2016
Z okazji 70. urodziny ukazało się jubileuszowe wydanie miesięcznika „Kobieta i Życia” wraz ze wspomnieniowym dodatkiem. Na okładce lipcowego numeru gości wyjątkowa Gwiazda – aktorka Marta Lipińska, której zdjęcie, zrobione przez Zofię Nasierowską w roku 1969, zdobi także okładkę urodzinowego dodatku.
Najpopularniejszy miesięcznik dla kobiet w Polsce jest równocześnie najstarszym tego typu magazynem. Ukazuje się bowiem od roku 1946! Początkowo jako tygodnik, pod tytułem „Moda i życie praktyczne”, następnie już pod obecnym tytułem.
Magazyn „Kobieta i Życie” od dwóch lat jest najlepiej sprzedającym się miesięcznikiem w Polsce, obecnie jego sprzedaż – według danych ZKDP – wynosi blisko 340 tysięcy egzemplarzy. Jest to też tytuł najchętniej czytany – po jedno wydanie sięga 904 tysiące osób (dane Polskich Badań Czytelnictwa).
Z okazji 70-lecia redakcja magazynu „Kobieta i Życie” przygotowała wyjątkowy 16-stronicowy dodatek w dużym formacie na wzór wydań z lat 50 i 60. Dodatek, dołączony do całego nakładu, także pod względem technicznym, merytorycznym i konceptu okładki stylizowany jest na wydania retro. Wśród wielu ciekawych materiałów znalazły się także fragmenty archiwalnych tekstów z „Kobiety i Życia”. Przeczytamy w nim m.in., co pisano o codzienności w PRL-u , jak zmieniały się cele i marzenia polskich kobiet przez ostatnie 70 lat. W numerze czytelniczki odnajdą także niezwykłe opowieści o gwiazdach, które niegdyś pojawiły się na łamach tytułu, przeboje ostatnich 70 lat z rubryk mody, ciekawe porady ekspertów „Kobiety i Życia” sprzed lat, kulinarne przepisy na czasy kryzysu, a także najlepsze teksty z kultowych rubryk „Kobiety i Życia”: „Plotek o panach i paniach” oraz „Satyry w krótkich majteczkach”.
W jubileuszowym wydaniu magazynu redakcja przygotowała dla czytelniczek wiele niespodzianek. Gwiazdy, które gościły na okładkach tytułu – Irena Santor, Beata Tyszkiewicz, Teresa Lipowska, zdradzają, na czym polega sekret szczęśliwego dojrzałego życia. W wyjątkowym reportażu czytelniczki opowiadają, jak „Kobieta i Życie” przed laty odmieniła na lepsze ich losy. W rubrykach kulinarnych swoje popisowe dania prezentują zaś słynni mistrzowie kuchni: Pascal Brodnicki, Mateusz Gessler, Jan Kuroń i inni. Ponadto, w wyjątkowej urodzinowej zabawie na czytelniczki „Kobiety i Życia” czeka aż 70 wspaniałych nagród do wygrania.
Lipcowe wydanie ma jednorazowo podwyższoną cenę: 1,99 zł i ukazało się w powiększonym nakładzie (450 tys. egz.).
Źródło: Bauer Media  

Dodaj komentarz