cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Zajrzyj w te strony…

W przyszłym roku minie 40 lat od ukazania się na rynku prasowym pierwszego numeru „Tygodnika Ciechanowskiego”, jednego z najstarszych pism regionalnych na Mazowszu.


Przez te cztery dekady w Polsce zmieniło się niemal wszystko. Od ustroju, przez technologię, aż po standardy dziennikarstwa. Na szczęście redakcja ,,TC” zawsze przywiązywała wagę do poziomu pisma i dokładała wszelkich starań, aby był on jak najwyższy. Zdarzało się, że z tego powodu nie było jej po drodze z politykami, partiami i biznesmenami. Ale, jak podkreśla Ryszard Marut, od 28 lat redaktor naczelny „Tygodnika”, gazeta stara się służyć przede wszystkim zwykłym mieszkańcom. I oni to doceniają.

Do 1999 r. „TC” swoim zasięgiem obejmował całe ówczesne województwo ciechanowskie. Po zmianach administracyjnych ukazuje się na obszarze10 powiatów północnego Mazowsza, zahaczając też o sąsiednie województwo warmińsko-mazurskie.Dla każdego powiatu co tydzień przygotowywana jest mutacja (od 2 do 8 stron). W każdy wtorek gazetę można kupić w dużych marketach, małych sklepikach osiedlowych, ale też na wsiach, bo redakcja prowadzi tam własną sieć kolportażową. W dalszym ciągu pismo rozprowadzane jest za pośrednictwem poczty i listonoszy.Większość wydawanych przez ,,TC” mutacji ma swoje oddzielne wersje elektroniczne, na których zamieszcza-ne są codziennie informacje z poszczególnych powiatów. Czytelnicy bez problemu mogą też wykupić dostęp do e-wydań w formie PDF.

„Tygodnik Ciechanowski” należy do Izby Wydawców Prasy i dlatego jego nakład kontrolowany jest przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy.W comiesięcznych zestawieniach i deklaracjach publikowanych na stronie związku sprzedaż ,,TC” od lat znajduje się w czołówce wśród tygodników lokalnych.Od lat pasjonatom szczególnie zaangażowanym w działalność społeczną, charytatywną i kulturalną w regionie zespół „Tygodnika” przyznaje nagrodę i statuetkę Wykrzyknik „TC”. Ponadto autorzy najlepszych książek o tematyce regionalnej otrzymują nagrody i statuetki w konkursie „Liber Mazovia”. Na przestrzeni lat dziennikarzy „TC” wielokrotnie wyróżniano i wskazywano jako przykład rzetelnego podejścia do dziennikarstwa

Dodaj komentarz