cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Mikołaj odwiedził dzieci

Jak co roku, wszystkich podopiecznych Fundacji „Pomóżmy Marzeniom” 6 grudnia odwiedził Mikołaj niosący w swych workach prezenty.

Znalazły się w nich paczki ze słodyczami, które powędrowały do podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą w Rabce. W Kielcach słodkości czekały na dzieci z Zespołu Placówek „Kamyk” i Świetlicy „Plus”. Uśmiech pojawił się również na twarzach małych pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach – i tutaj zawitał Mikołaj z prezentami.

Żeby można było wszystkie te paczki rozdać 250 dzieciom, potrzebna była pomoc sympatycznych śnieżynek. Były nimi wolontariuszki z I LO im. S. Żeromskiego w Kielcach.

Niektórym z podopiecznych mikołajkowy czas wypełniła wizyta w kinie. Dzieci ze szkoły podstawowej w Nowinach (w sumie 92) obejrzały zabawny film animowany pt. „Grinch”. Z kolei dzieci ze szkół podstawowych w Suchedniowie i Ostojowie (również w liczbie 92) zostały zaproszone na film pt. „Dziadek do orzechów”. Dzięki głównej bohaterce mogły się przenieść do magicznego świata żołnierzy z piernika i armii myszy.

Założona przez Mirosławę i Krzysztofa Klickich Fundacja „Pomóżmy Marzeniom” działa od 2006 r. Jest organizacją non-profit, utrzymującą się z darowizn. Niesie pomoc konkretnym dzieciom, z rodzin dysfunkcyjnych, dotkniętych chorobą, patologią społeczną bądź ubóstwem. Dotychczas pomocą fundacji objętych zostało kilkanaście tysięcy dzieci.

I Ty możesz zostać darczyńcą

Każdy z nas może wspomóc Fundację „Pomóżmy Marzeniom”. Wystarczy, w zeznaniu składanym za 2018 r., przekazać 1% swojego podatku tej konkretnej organizacji pożytku publicznego. Deklaracja podatkowa zawiera dwa pola, które są niezbędne, by przekazać 1% rocznego podatku. W pola te wpisać należy:

*             numer KRS organizacji

*             przekazywaną kwotę, która nie może przekroczyć 1%

Fundacja Pomóżmy Marzeniom

KRS 0000255194

Dodaj komentarz