cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Biegają i pomagają

12 maja br. odbyła się w Kielcach VII edycja biegu „Piątka dla Bartka”. Po raz trzeci w wydarzeniu wzięli udział biegacze Kolporter Run.

„Piątka dla Bartka” to wyjątkowy, charytatywny bieg, w którym liczy się przede wszystkim obecność i świetna zabawa. Całkowity dochód zebrany podczas wydarzenia jest przekazany Fundacji „Nasz Maraton” opiekującej się Bartkiem Orzechowskim. Bartek to młody chłopak, który urodził się bez lewej stopy. Jego rodzice – Karolina i Damian – postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wyszli z inicjatywą zorganizowania biegu, którego dochód będzie przeznaczony na protezę i rehabilitację ich syna.

– Nasza firma, a przede wszystkim jej pracownicy, jest znana z pomocy innym. Od ponad 12 lat mamy własną Fundację „Pomóżmy Marzeniom”, która niesie pomoc dzieciom potrzebującym z województwa świętokrzyskiego. Nasi pracownicy chętnie włączają się w akcje organizowane przez Fundację. Cyklicznymi wydarzeniami są Dzień Dziecka i Mikołajki. W te dni przedstawiciele Kolportera wraz z wolontariuszami z I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odwiedzają małych pacjentów kieleckich szpitalików i tak było również w tym roku – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera. – To nie jedyne akcje, w których udział biorą nasi pracownicy. Co roku włączają się w zbiórki WOŚP, Szlachetnej Paczki. Chętnie oddają krew dla potrzebujących, a także biorą udział w licznych imprezach charytatywnych, takich jak np. „Piątka dla Bartka” – dodaje D. Materek.

Bieg „Piątka dla Bartka” wpisał się na stałe nie tylko w harmonogram działań firmy, ale przede wszystkim w jej historię. Z inicjatywy pracowników, dokładnie trzy lata temu tuż przed biegiem powstała drużyna biegaczy – Kolporter Run. Z roku na rok do ekipy dołączają się nowi zawodnicy. Obecnie zespół liczy ponad 30 osób. Piętnaście z nich wzięło udział w tegorocznej edycji „Piątki dla Bartka”. Najszybciej na mecie pojawił się firmowy maratończyk Jarosław Botkiewicz, który ukończył bieg na dystansie 5 km w czasie 18 minut i 35 sekund.