cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

W kierunku Niemiec i Czech

Wrocławski Oddział Kolportera, w odróżnieniu od pozostałych oddziałów firmy, jest nietypowo położony. Znajduje się bowiem nie w centrum, ale na skraju województwa dolnośląskiego. Oczywiście, jest tak sprawą usytuowania stolicy województwa, Wrocławia, gdzie oddział ma swoją siedzibę.    

Codziennie siedemnastu kierowców rozwozi z Wrocławia prasę do 1700 punktów sprzedaży na 28 trasach na terenie Dolnego Śląska. Nietypowe położenie Oddziału sprawia, że trasy są długie, a ta najdłuższa liczy aż 500 kilometrów i prowadzi przez Kotlinę Kłodzką. Samochody Kolportera docierają również w rejony górskie i tereny przygraniczne z Niemcami i Czechami. Każdy kierowca przejeżdża średnio 299 kilometrów, obsługując każdego dnia (a raczej nocy, bo dostawy zaczynają po północy) 60 punktów sprzedaży.

Magazyn wrocławskiego Oddziału mieści się na powierzchni 2200 m2. Znaczną część, bo 750 m2, zajmuje wiata załadunkowa, dzięki której palety z prasą z Oddziału Logistyki Centralnej mogą zostać rozładowane w komfortowych warunkach, niezależnie od pogody. W dziale logistyki w magazynach pracuje obecnie 19 osób. Magazyn Sekcji Obsługi Dostaw czynny jest od godz. 19 do 4. Natomiast Sekcja Obsługi Zwrotów pracuje w godz. 7-16, podobnie jak pracownicy Biura Obsługi Klienta.

– Nasz oddział na tle innych wyróżnia się najniższą średnią wieku wśród pracowników logistyki. Wynosi ona obecnie 35 lat – mówi dyrektor Dariusz Dudziński. – Nie brakuje jednak wśród nas tak doświadczonych pracowników, jak Pan Zenon Dudek, który jest związany z firmą od 2001 roku, a za siedem miesięcy przejdzie na emeryturę.