cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Jedyny taki w Polsce

Sportowe aktualności, publicystyka, ciekawe wywiady ze sportowcami z pierwszych stron gazety i nie tylko, felietony, tabele, wyniki – to wszystko znaleźć można w dolnośląskim tygodniku „Słowo Sportowe”. Jedynej gazecie regionalne poświęconej w całości sportowi.  

Reprezentantka kraju, siatkarka Maria Stenzel z egzemplarzem „Słowa Sportowego”. Fot. Słowo Sportowe

Pierwszy numer „Słowa Sportowego” do kiosków trafił 1 marca 1993 roku. Szybko zyskał uznanie w oczach kibiców sportowych i cieszy się nim do dziś. Tygodnik „Słowo Sportowe” to ewenement w skali kraju na rynku prasowym, ponieważ jest jedyną, regionalną gazetą w całości poświęconą tematyce sportowej. Zespół redakcyjny tworzą sportowi pasjonaci, często byli sportowcy. Piszą przede wszystkim o sporcie regionalnym w każdym wydaniu. Rozpoczynając od rozgrywek na najwyższym poziomie krajowym do tych nawet najniższych. W przypadku piłki nożnej nawet zmagań na poziomie A-klasy i B-klasy, przez co gazeta dociera do miast powiatowych, ale też wielu małych miejscowości w województwie.

Poza piłką nożną i innymi dyscyplinami cieszącymi się dużą popularnością wśród społeczeństwa na łamach „Słowa” publikowane są również teksty poświęcone dyscyplinom niszowym jak np.: futbol amerykański, lacross, tenis stołowy, szachy, szermierka i innych, którym bardzo ciężko jest odnaleźć swoje miejsce w prasie ogólnej. Redakcja współpracuje z wieloma instytucjami w tym: wrocławską Akademią Wychowania Fizycznego, związkami sportowymi, klubami, gminami, miastami, Szkolnym Związkiem Sportowym przez co chętnie publikuje teksty o sporcie dzieci i młodzieży, sporcie amatorskim i szeroko pojętej promocji aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Zespół redakcyjny obecny jest na szeregu imprezach sportowych nie tylko na terenie Dolnego Śląska, ale również na najważniejszych światowych imprezach sportowych, przez co ma możliwość tworzenia materiałów, które zainteresują każdego kibica sportowego. Kim są odbiorcy? Miłośnicy sportu w każdym wieku, obojga płci, choć z przewagą mężczyzn, każdy kto interesuje się sportem na wszystkich szczeblach.

Zespół „Słowa Sportowego” stara się wspierać regionalny sport poprzez patronaty medialne nad organizowanymi imprezami. Wydawnictwo organizuje także plebiscyt na najpopularniejszego sportowca i ternara rok na Dolnym Śląsku, który zwieńczony jest wielkim balem sportowca, który organizowany jest na Stadionie Wrocław.