cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

W Krainie Wielkich Jezior

Region, w którym Oddział Kolportera w Olsztynie rozwozi prasę, należy do najładniejszych w Polsce. To Kraina Wielkich Jezior, położona w województwie warmińsko-mazurskim.

Pracownicy Sekcji Dostaw (od lewej): Maciej Truskowski, Katarzyna Kraszewska, Tomasz Wiśniewski. Fot. Dariusz Sarzała

Na Mazurach znajduje się największe jezioro w Polsce. To oczywiście Śniardwy, o powierzchni aż 113,8 km2. W Krainie Wielkich Jezior leży również najdłuższe jezioro w Polsce, czyli Jeziorak, którego długość to ok. 27,45 km. To zarazem dość rozległy rejon do obsługi – między dwoma najbardziej oddalonymi od siebie miejscowościami, do których docierają dostawy, jest ponad 300 kilometrów. – Obszar działania oddziału obsługuje 10 tras, najdłuższa trasa, licząca 570 km obsługiwana jest przez dwa samochody i dociera min. do miejscowości Olecko i Gołdap – najbardziej oddalonych na wschód rejonów województwa.

– W magazynie o powierzchni 550 m kw. praca rozpoczyna się o godzinie  18:00, od przyjęcia dostawy prasy kolorowej z Logistyki Centralnej oraz załadunku koszy ze zwrotami – mówi Dariusz Sarzała, kierownik logistyki w oddziale olsztyńskim. – Zwroty dostarczane są do oddziału w Warszawie i tam rozliczane. Dzienniki dowożone są do naszego oddziału między godziną 0:30 a 1:30.  To czas największego spiętrzenia prac. Pierwsze samochody z prasą wyruszają w trasę o godzinie 2:15. Magazyn kończy pracę o godz. 4:00. Oddział został wyposażony w sprzęt najnowszej generacji ułatwiający nadział prasy oraz wydajne maszyny pakujące. Dzięki temu wyjazdy KT zostały znacznie przyśpieszone i  prasa dostarczana jest  do najbardziej oddalonych punktów zgodnie z oczekiwaniami kontrahentów. Magazyn jest czynny od niedzieli wieczorem do soboty rano.

W oddziale zatrudnionych jest siedmiu kierowców, trzech pracowników sekcji obsługi dostaw, dyspozytor oraz kierownik logistyki. – Kierownik sekcji dostaw, Tomasz Wiśniewski, pracuje w naszej firmie od 12 lat. Najbardziej doświadczonym pracownikiem sekcji jest Kasia Kraszewska, która pracuje od 2002 roku. Średni staż kierowców w firmie to 15 lat, ale Grzegorz Brzóska, najstarszy stażem kierowca, świadczy usługi dla naszej firmy od 22 lat – dodaje Dariusz Sarzała.