cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Przemiany” dla Gniezna i regionu

„Przemiany na Szlaku Piastowskim” to tygodnik lokalny, społeczno-informacyjny. Jest wydawany w Gnieźnie przez Wydawnictwo AGA, tylko z polskim kapitałem.

Na łamach pisma czytelnicy mogą zapoznać się z informacjami i artykułami w takich działach tematycznych, jak samorząd terytorialny, kultura, wieści gminne, sport, gospodarka w regionie, lokalna polityka.

„Przemiany” są w sprzedaży w każdy wtorek i ukazują się w powiecie gnieźnieńskim (miasto i gmina Gniezno, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Kłecko, Niechanowo, Czerniejewo, Łubowo) oraz w części powiatu wrzesińskiego (gmina Września, Nekla, Pyzdry), słupeckiego, żnińskiego, wągrowieckiego, poznańskiego. W Trzemesznie (Dom Kultury, ul. Św. Jana 11) i Wrześni (Dom Rzemiosła, ul. Kościelna 5) ma także oddziały terenowe, w których w określone dni dyżurują dziennikarze.

„Przemiany” to tytuł niezależny, ale aktywnie współpracuje z lokalnym środowiskiem i organizacjami pożytku publicznego oraz innymi stowarzyszeniami i podmiotami w regionie, inicjuje społeczne działania, promuje wybitnych mieszkańców oraz Wielkopolskę. Tygodnik jest uznanym pismem opiniotwórczym i ma silną pozycję na lokalnym rynku prasowym, nie jest związany z żadną partią ani ugrupowaniem politycznym.

Na swoich łamach porusza wszystkie tematy dotyczące regionu, te trudne, ale i pozytywne. Od polityki „z najwyższej półki” (Gniezno i region mają czterech parlamentarzystów), poprzez wojewódzki, powiatowy oraz miejski samorząd, sprawy gospodarcze, po tematy,  które nurtują albo bulwersują mieszkańców. Redakcja nie unikamy spraw kontrowersyjnych, dziennikarze pojawiają się tam, gdzie należy interweniować dla dobra małej ojczyzny.

Pierwsze wydania czasopisma mającego w tytule „Przemiany” – jako „Przemiany Ziemi Gnieźnieńskiej” – dostępne i zachowane w redakcji datowane są od: styczeń – luty 1965 rok – nr 1. Tytuł był wydawany wówczas jako miesięcznik regionalny, a wydawcą było Poznańskie Wydawnictwo Prasowe RSW „Prasa”.

W obecnej formie, jako „Przemiany na Szlaku Piastowskim”, tytuł wydawany jest od grudnia 1994 roku, jako tygodnik. Właścicielem i wydawcą jest Wydawnictwo AGA należące do Ewy Błachowiak. Redaktorem naczelnym jest Beata Krzyśka. Natomiast dyrektorem generalnym całego wydawnictwa jest Zbigniew Kwiatkowski.

„Przemiany” są też częścią grupy medialnej wraz z lokalnym Radiem Gniezno 104,3 FM, którego szefem jest Zbigniew Kwiatkowski.