cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Pomogli psom i kotom

Często informujemy o akcjach charytatywnych, w które włączają się pracownicy Kolportera. Teraz jest okazja, by napisać o akcji, której celem była pomoc bezdomnym psom i kotom. 

Fot. Rafał Dziopa

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w podkieleckich Dyminach w listopadzie ub.r. zorganizowało zbiórkę darów pod hasłem „Świąteczna paka dla bezdomniaka”. Do akcji włączyła się Katarzyna Ryczek (na zdjęciu), nasza redakcyjna graficzka, która zajmuje się m.in. składem „Naszego Kolportera”, i oczywiście bardzo lubi zwierzęta. Ogłosiła wśród pracowników kieleckiego biurowca Kolportera zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy.

– Zainteresowanie przeszło moje oczekiwania, nie spodziewałam się, że tyle osób się zgłosi – mówi Katarzyna. – Ludzie przynosili karmę w puszkach i suchą, koce, ręczniki, prześcieradła, zabawki, gryzaki. Było tego tak dużo, że musiałam przedłużyć termin zakończenia zbiórki.

W styczniu br. wszystkie dary zostały zapakowane do samochodu i zawiezione przez Katarzynę i Rafała Dziopę, również grafika z Kolportera, do schroniska w Dyminach.

–  Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i naprawdę dużą ofiarność, pracownicy Kolportera mają wielkie serca również dla zwierząt – mówi Katarzyna. – Ale ta pomoc jest ciągle potrzebna, ponieważ w schronisku jest dużo opuszczonych, schorowanych psów i kotów. Na przykład taki Arni, w typie labradora, ma około 5 lat. Wciskał nam przez kraty zabawkę, żeby się z nim pobawić. Albo Dino. Ładny, spokojny pies, lecz praktycznie bez szans na dom, ponieważ jest ślepy. W niczym mu ta ułomność nie przeszkadza, jednak kto by chciał psa bez oka i z bielmem na drugim? To dla nich była ta zbiórka i chętnie ją powtórzę.

Pomagać zwierzętom można także poprzez wirtualną adopcję, która polega na objęciu opieką konkretnego psa lub kota i sponsorowaniu mu pomocy rzeczowej lub opłacaniu badań. Można też oczywiście przekazywać rzeczy dla zwierzaków osobiści lub wysłać na adres: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, ul. Ściegiennego 203, 25-116 Kielce. Zwierzę może zostać objęte wirtualną opieką zarówno przez jedną osobę, jak i przez większą grupę (szkoła, klasa, firma). Jeden pies lub kot może mieć kilku opiekunów.

GK