cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

W listopadowym wydaniu „Naszego Kolportera”

Dzisiaj nauka decyduje praktycznie o każdej dziedzinie naszego życia, to jej zawdzięczamy niespotykane dotychczas w historii świata zawrotne tempo rozwoju. Ale jak ją pokazać i wytłumaczyć w przystępny sposób? Tego wymagającego zadania podejmują się dziennikarze specjalizujący się w tematyce naukowej oraz gazety i czasopisma zajmujące się nauką. A tych na naszym rynku jest całkiem sporo. Można o tym przeczytać w artykule „Oswajanie nauki”, który otwiera najnowsze, listopadowe wydanie „Naszego Kolportera”.

W listopadowym numerze firmowego miesięcznika polecamy również:

„Nobel dla dziennikarzy” – dwoje dziennikarzy – Maria Ressa i Dmitrij Muratow – zostali tegorocznymi laureatami Pokojowej Nagrody Nobla. Komitet Noblowski uhonorował ich za niezłomną obronę wolności słowa.

„Wydawcy chcą opodatkowania cyfrowych gigantów” – rozmowa z mecenasem Jackiem Wojtasiem, koordynatorem ds. europejskich w Izbie Wydawców Prasy.

„Domowe recepty na zdrowie” – pandemia spowodowała, że kwestie zdrowotne stały się dla Polaków kluczowymi. Chcemy zadbać o swoje samopoczucie, wzmocnić odporność, żyć zdrowiej i nie dopuścić do zachorowania. Szukamy sprawdzonych sposobów i metod na poprawę zdrowia. Do łask wracają domowe recepty.

„Dumny Sycylijczyk” – Stefano Terrazzino jest jednym z najbardziej znanych Sycylijczyków mieszkających w Polsce. Tancerz lubi nie tylko opowiadać o Sycylii, ale także chętnie zabiera na wyspę znajomych pokazując im swoje rodzime strony oraz regionalną kulturę i kuchnię.

„Dziennikarka, która była szpiegiem” – po zajęciu Francji przez Niemcy hitlerowskie amerykańska dziennikarka Marie Monin przez 15 miesięcy pisała korespondencje dla dziennika „New York Post”. Tak naprawdę Monin nazywała się Virginia Hall i była najskuteczniejszym brytyjskim szpiegiem.

W najnowszym numerze ponadto: nowości z rynku prasowego, prasa na świecie, horoskop, dobre do czytania, porady psychologa, porady prawne oraz krzyżówka.

Milej lektury!

Zobacz listopadowy numer „Naszego Kolportera”