cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Majowy „Nasz Kolporter” już dostępny

Tematem głównym majowego wydania „Naszego Kolportera” jest artykuł pt. „Poznać wojsko, pokonać strach” – o tym, jak rynek prasowy stara się prezentować obecnie tematykę wojskową. Oczywiście, wybór tematu ma związek z wojną za naszą wschodnią granicą, wojną, która zmieniła nasze dotychczasowe postrzeganie świata. Lęku przed atakiem zbrojnym i kolejnym światowym konfliktem doświadcza obecnie znacznie więcej osób niż przed agresją Rosji na Ukrainę. A wraz ze wzrostem poczucia zagrożenia wojną rośnie zainteresowanie wojskiem.

W bieżącym wydaniu polecamy także:

Dziennikarze na celowniku” – Dystrybucja hełmów, kamizelek kuloodpornych i instrukcji bezpieczeństwa, zapewnianie szkoleń online, wsparcia psychologicznego, a nawet pomocy finansowej czy prawnej – tym wszystkim zajmuje się działające we Lwowie  Centrum Wolności Prasy.

„Mocne strony armii” – Wśród czasopism i portali poświęconych wojsku „Polska Zbrojna” jest wydawnictwem wyjątkowym. Nie tylko z racji długiej i bogatej historii, która sięga jeszcze czasów przedwojennych. Także dlatego, że o czołgach, okrętach czy międzynarodowych ćwiczeniach pisze z perspektywy człowieka.

Szczepionka przeciwko dezinformacji” – Światowy Indeks Wolności Prasy 2021, opracowany przez Reporterów bez Granic (RSF) pokazuje, że dziennikarstwo jest całkowicie lub częściowo ograniczane w 73 proc. ze 180 krajów sklasyfikowanych w tym wykazie.

„Wiosna zachęca do relaksu” – Po dwóch trudnych latach pandemii i obostrzeń Polacy są złaknieni wypoczynku Część z nas w sezonie wiosenno-letnim wybierze więc pewnie wypoczynek na działce, u znajomych, rodziny. A jaką formę relaksu idealnego proponują na ten sezon czasopisma?

„Nie zgrywam superbohaterki” –  Rozmowa z aktorką Katarzyną Wajdą, która gra główną rolę w serialu kryminalnym HBO Max pt. „Odwilż”.

W majowym numerze ponadto: nowości z rynku prasowego, prasa na świecie, historia prasy, horoskop, quiz dla omnibusów, statystyki prasowe i handlowe, porady psychologa oraz krzyżówka.

Zapraszamy do lektury!