cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

W „Naszym Kolporterze” o tym, że czytelniczki rządzą

Prawda jest taka, że rynek prasowy opiera się dziś prawie w całości na paniach. Nieprzypadkowo większość czasopism jest skierowana do kobiet, bo to one od lat czytają zdecydowanie więcej niż mężczyźni – książek, gazet, czasopism. Dlaczego to właśnie panie czytają więcej? Po jakie tytuły sięgają najchętniej? Czego oczekują od swoich ulubionych czasopism? O tym można przeczytać w artykule „Czytelniczki rządzą”, który jest głównym tematem wydania marcowego „Naszego Kolportera”.

W  marcowym numerze „Naszego Kolportera” polecamy również:

„Zachwiany parytet” – Instytut Monitorowania Mediów w najnowszym raporcie dla Forbes Women zanotował spadek udziału kobiet występujących jako ekspertki w najpopularniejszych telewizyjnych serwisach informacyjnych w Polsce.

„Czas przerażających wiadomości” – Współczesny człowiek żyje w strumieniu informacji. Różnego rodzaju komunikaty zalewają nas nie tylko podczas świadomego korzystania z mediów. Jesteśmy bombardowani nimi poprzez pocztę mailową, przy korzystaniu z internetowych przeglądarek i wyszukiwarek, ale także smartfonów.

„Superbohaterka Wysokich Obcasów 2022” – Czytelniczki i czytelnicy „Wysokich Obcasów” mogą głosować w tegorocznej edycji plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów 2022”. Kapituła konkursu oraz czytelniczki i czytelnicy magazynu wybiorą w nim kobiety, które w ubiegłym roku zawalczyły o lepszy świat..

„Prasa wspiera książkę” – Od blisko czterdziestu lat 3 marca obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek. To stosunkowo mało znane święto, ustanowione w 1984 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy PEN Club, stało się ważnym dniem nie tylko dla twórców i czytelników, ale także dziennikarzy, redaktorów, recenzentów. Wieloletni związek prasy i literatury w ostatnim okresie wyraźnie się wzmocnił – z obopólną korzyścią.

„Saszetka do kolekcji” – Kolekcje – różnego rodzaju – to dziś ważna część rynku prasowego. Szczególnie popularne są tzw. saszetki, uwielbiane zwłaszcza przez dzieci.

W marcowym wydaniu do przeczytania ponadto: nowości z rynku prasowego, prasa na świecie, historia prasy, statystyki, horoskop, quiz dla omnibusów, porady psychologa oraz krzyżówka.

Przyjemnej lektury!