cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

W „Naszym Kolporterze” nie tylko o optymistach

Polacy, uważani raczej za ponuraków, paradoksalnie w zdecydowanej większości deklarują zadowolenie z życia. Jednak obserwują bieżące wydarzenia, spory, debaty itp. trudno oprzeć się wrażeniu, że ten deklarowany optymizm ma niewiele wspólnego z pozytywnym nastawieniem do rzeczywistości. Dlatego prawdziwi optymiści są zawsze na wagę złota. To oni zmieniają świat na lepsze. Czy można wpływać na nastroje społeczeństwa? Do pewnie stopnia na pewno tak – m.in. za sprawą mediów. Jaką rolę w tym procesie odgrywa prasa? O tym można przeczytać w artykule „W optymistach siła”, który jest głównym tematem sierpniowego wydania „Naszego Kolportera”.

W sierpniowym numerze „Naszego Kolportera” polecamy także:

„Figurki do kolekcji” – W czasach PRL trudno było znaleźć chłopca, który nie zbierał popularnych żołnierzyków, dostępnych w każdym kiosku z prasą. Wykonane z plastiku, ręcznie malowane figurki były stałym kioskowym asortymentem. Dziś żołnierzyki zastąpiła cała gama różnego rodzaju postaci i figurek, które z takim samym zapałem kolekcjonują zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

„Święto komiksu” – Ponad 100 lat temu – 28 sierpnia 1917 roku – urodził się Jack Kirby, amerykański rysownik, współtwórca takich postaci komiksowych jak m.in. Fantastyczna Czwórka, X-Men czy Hulk. Od kilkunastu lat dzień urodzin J. Kirby’ego jest na całym świecie świętowany przez fanów obrazkowych historyjek jako Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów.

„Na straży cyberbezpieczeństwa” ­– Dynamiczny rozwój technologii i internetu dają wiele możliwości i udogodnień, ale także stwarzają zagrożenia. Pomysłowość cyberprzestępców nie zna granic, a metody ich działania są coraz bardziej zaawansowane. Dlatego bardzo ważnym jest, aby chronić dane osobowe nie tylko swoje, ale i swoich klientów.

„Na uczciwych warunkach” – Izba Wydawców Prasy, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS połączyły siły w walce o uczciwe wynagradzanie dziennikarzy za wykorzystywanie ich pracy przez cyfrowych gigantów.

W najnowszym numerze ponadto: nowości prasowe, krzyżówka, historia prasy, psycholog radzi, gwiazda numeru, quiz wakacyjny oraz horoskop