cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Jesienne czytanie z „Naszym Kolporterem”

W artykule „Jesienne czytanie”, który jest głównym tematem listopadowego „Naszego Kolportera”, redakcja po raz kolejny pokazuje zalety czytania gazet, czasopism, książek, a także zachęca do większego zainteresowania tą uniwersalną formą relaksu, a jednocześnie samodoskonalenia. Jesienią szczęśliwie chętniej niż w innych porach roku sięgamy po książki czy prasę, ponieważ jesienna pogoda często nie sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wydawcy prasy – tej dla dorosłych, jak i tej dla dzieci – starają się więc na jesień przygotować specjalną ofertę.

W listopadowym wydaniu polecamy także artykuły:

„Kobiety mają głos” – Prawdziwym zwycięzcą wyborów parlamentarnych w Polsce nie był żaden z polityków, ale zwykli ludzie, którzy masowo ruszyli do urn. Rekord frekwencyjny został pobity dzięki obywatelom, a zwłaszcza obywatelkom. To kobiety oddały najwięcej głosów, to ich głosy okazały się decydujące.

„Nobel za odwagę” – Irańska dziennikarka Narges Mohammadi została uhonorowana w tym roku Pokojową Nagrodą Nobla za „walkę z uciskiem kobiet w Iranie”. Narges Mohammadi za swoją odwagę jest prześladowana przez władze irańskie od końca lat 90. XX w. Od listopada 2021 r. przebywa w więzieniu.

„Ezoteryka na łamach prasy” ­– Ponad połowa Polaków czyta horoskopy, a co dziesiąty robi to często. Zainteresowanie tego typu lekturą deklarują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Horoskopy czy szerzej pojęta ezoteryka zawsze cieszyły się w prasie popularnością, ale dziś przeżywają swój renesans.

„’Świat Kobiety’ świętuje jubileusz” – Miesięcznik „Świat Kobiety” w 2023 roku obchodzi jubileusz 30-lecia. Pierwsze wydanie pisma ukazało się we wrześniu 1993 roku w cenie… 7 800 zł. Do maja 2005 roku ukazywało się w cyklu dwutygodniowym, a następnie zmieniło cykliczność na miesięczną.

W październikowym numerze ponadto: nowości prasowe, statystyki prasowe i handlowe, krzyżówka, psycholog radzi, gwiazda numeru, historia prasy, quiz dla omnibusów oraz horoskop.

Zapraszamy do lektury!