cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów
Najlepsi z najlepszych

Najlepsi z Najlepszych

Kolporter rozpoczął w styczniu 2011 r. nowy konkurs pod nazwą „Najlepsi z Najlepszych” adresowany do partnerów Kolportera Sieci Handlowe, którzy prowadzą saloniki prasowe. Na nagrody mogą również liczyć sprzedawcy zatrudnieni przez partnerów KSH lub współpracujący z nimi. Najlepsi z najlepszych otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe, a także pojadą na atrakcyjne wycieczki zagraniczne. Pierwsza już w sierpniu – rejs do Szwecji.
 

Najlepsi z najlepszych
W sierpniu br. laureaci konkursu wezmą udział w rejsie do Karlskrony

Kolporter od kilku lat, co roku, organizuje konkurs pn. Partner Miesiąca i Partner Roku. W nowym konkursie „Najlepsi z Najlepszych” zmieniły się jednak zasady. – Udało nam się pozyskać nowych sponsorów i zwiększyć budżet na nagrody – mówi z zadowoleniem Zbigniew Duda, kierownik Biura Obsługi Partnera w DSW Kolportera. – Dzięki temu możemy do uczestnictwa zaprosić nie tylko naszych partnerów, ale także, na czym nam zależało, sprzedawców i handlowców współpracujących z partnerami.
 
Nagrody co miesiąc
Konkurs będzie trwał przez cały rok 2011. W czterech regionach, na jakie podzielona jest sieć saloników, co miesiąc, w ramach podkonkursów, będą wybierani i nagradzani najlepsi partnerzy, najlepsi sprzedawcy oraz najlepsi handlowcy. Na koniec roku 2011 wybrani zostaną regionalni partnerzy, sprzedawcy i handlowcy roku, a spośród nich wyłoniony zostanie Super Partner, Super Sprzedawca oraz Super Handlowiec Roku dla całej sieci.
Kryteria oceny, przekładające się na liczbę punktów, są różnorodne. W przypadku partnerów będą to m.in. wyniki kart wizytacji saloników czy jakość gospodarki magazynowej, w przypadku handlowców – wyniki sprzedaży, zaś w przypadku sprzedawców ocena wystawiona przez tzw. Złotego Klienta – przedstawiciela Departamentu Sieci Własnej (o programie „Złoty Klient” pisaliśmy w „Naszym Kolporterze”).
Co miesiąc zwycięzcy będą otrzymywać nagrody i upominki. Dla każdego najlepszego partnera, sprzedawcy i handlowca roku (łącznie 12 osób) organizatorzy konkursu przewidzieli nagrody rzeczowe o wartości 750 zł każda. Natomiast trzej zwycięzcy: Super Partner, Super Sprzedawca i Super Handlowiec otrzymają po voucherze na 2 tys. zł, do zrealizowania w wybranym biurze podróży.
 
Wyprawa szlakiem Wikingów
Niezależnie od tych nagród, co pół roku organizowane będą zagraniczne wycieczki integracyjne dla 36 osób – po 12 laureatów z każdej kategorii. Wiadomo już, że w sierpniu br. będzie to bardzo atrakcyjny rejs promem do Karlskrone połączony z dwudniowym pobytem w Szwecji. Dobrych wrażeń z pewnością nie zabraknie. – W programie jest wyprawa szlakiem Wikingów, zwiedzanie Muzeum Morskiego, udział w grze miejskiej „Poszukiwanie Skarbów Karlskrony”, przeprawa łodzią na wyspę Mjölnareholmen, zabawa w labiryncie Boda Borg – wylicza Zbigniew Duda. O tym, kto weźmie udział w wyjeździe, zadecyduje liczba punktów uzyskana przez uczestników w poszczególnych miesiącach.
Dokładne zasady konkursu „Najlepsi z Najlepszych” zainteresowani mogą poznać w wewnętrznym Portalu dla Partnera, informacje zostaną im też przesyłane drogą mailową i znajdą się w specjalnych ulotkach, które trafią do saloników.
GK

Dodaj komentarz