cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Pomocnik Historyczny o Wielkiej Wojnie 1914-1918

pomocnik Wielka_wojna
W środę 16 kwietnia br. ukaże się najnowsze wydanie specjalne  POLITYKI,  Pomocnik Historyczny:  „Wielka Wojna 1914-1918. Jak 100 lat temu w Europie zaczęła się rzeź”.
Wydanie poświęcone jest pierwszemu globalnemu konfliktowi, który położył się cieniem na XX wieku.  Setna rocznica wybuchu pierwszej wojny światowej jest okazją do uważnego przestudiowania tego wydarzenia.  Jak do tej wojny doszło? Jak przebiegała? Czym się zakończyła? Jak jest pamiętana? I o co do dziś spierają się historycy, politycy i ideolodzy?;
„Od stu lat historycy zachodzą w głowę, co przeważyło szalę – i wojna, nazwana potem wielką lub pierwszą światową, wybuchła. Bo z jednej strony przeczuwano ją, wisiała w powietrzu, ale z drugiej – wiele konfliktów zbrojnych na przełomie wieków XIX i XX (Bałkany, Maroko) nie zamieniło się w rzeź globalną. A tu – ledwie zamach terrorystyczny uruchomił lawinę zdarzeń dyplomatycznych i militarnych. Wszelką myśl zaprzęgnięto w służbę nacjonalizmów, postęp techniczny przerodził się w pierwszy kontynentalny wyścig zbrojeń, ludzie z zapałem rzucili się wyrzynać innych ludzi, Europa popełniła harakiri, wciągając w to świat zarówno kolonialny, jak i wolny. Nawet jeśli wojny się spodziewano, to nie takiej wojny!”  (ze wstępu).
Pomocnik Historyczny „Wielka Wojna 1914-1918” będzie liczył 180 stron.  Ukaże się w cenie 24,99 zł. Będzie go można kupić m.in. w salonikach prasowych Kolportera i salonach Top-Press.

Dodaj komentarz