cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów
Dobry Wybór w Radomiu

Hipermarket w pigułce

Otwarty 26 lutego nowy sklep spożywczy przy ul. Królowej Jadwigi na osiedlu Michałów w Radomiu jest siódmą placówką sieci handlowej Kolportera działającej pod nazwą Dobry Wybór. Sieć będzie się ciągle rozwijać. Do końca 2011 roku powstanie w sumie około 20 takich sklepów w Warszawie, Radomiu i Kielcach.

Dobry Wybór w Radomiu
Otwarcie nowego sklepu Dobrego Wyboru w Radomiu wzbudziło bardzo duże zainteresowanie klientów (Fot. Tomasz Brzeziński)

Od rana do wieczora
Dobry Wybór to najnowsza sieć handlowa Kolportera, działająca na podobnych zasadach, co dwie inne sieci należące do spółki – saloniki prasowe i Top-Pressy. Zlokalizowane na miejskich osiedlach sklepy Dobry Wybór są prowadzone przez partnerów i sprzedają asortyment dostarczany przez Kolportera. Przede wszystkim produkty świeże, a więc pieczywo, nabiał, sery, wędliny, lecz także mrożonki, używki i alkohol. To sklepy typu convenience, co oznacza, że mają powierzchnię od 90 do 150 metrów kwadratowych, działają w systemie samoobsługowym i są otwarte od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora.
Towary FMCG i prasa pochodzą z oferty Kolportera, natomiast lokalni dostawcy zaopatrują sklepy Dobry Wybór w produkty świeże.
– Sklep Dobry Wybór jest jak osiedlowy hipermarket w pigułce – zauważa Tomasz Brzeziński, który w Kolporterze jest dyrektorem Pionu Dobry Wybór. – Mieszkaniec osiedla nie zrobi tu zakupów na cały tydzień, ale te codzienne, bieżące jak najbardziej. I wiemy, że będzie do nas przychodził, jeśli sklep będzie bardzo dobrze zaopatrzony, a także, gdy zaoferujemy mu świeże, smaczne pieczywo. Najlepiej wypiekane na miejscu. A przywiązanie do smaku pieczywa to jednocześnie przywiązanie do sklepu i chcemy to wykorzystać.

Dobry Wybór, kiedyś sieć franczyzowa, to odnowiona koncepcja sieci osiedlowych sklepów ogólnospożywczych „Meta Market”. Pierwszy sklep Dobrego Wyboru został otwarty w Radomiu przy ul. Żeromskiego w kwietniu 2010 r.

W Radomiu pachną wypieki
Właśnie w nowootwartym sklepie przy ul. Królowej Jadwigi w Radomiu klienci mogą kupić ciepłe, chrupiące pieczywo. – Wszystkie sprzedawczynie są przeszkolone i potrafią obsługiwać elektryczny piec do wypieku, nie ma więc z tym najmniejszego problemu – mówi prowadząca sklep Dobry Wybór Iwona Poneta. – Zaczęliśmy od bułek, wkrótce dojdą chleb i słodkie ciasta.
Podobnie jak wszystkie sklepy sieci Dobry Wybór ten przy ul. Królowej Jadwigi otwarty jest przez siedem dni w tygodniu od godziny 6 do 23. – Dopiero wystartowaliśmy, więc za wcześnie na oceny, jednak jestem dobrej myśli, zapach świeżych wypieków na pewno przyciągnie klientów. Na długo przed otwarciem ludzie dopytywali się, co tu będzie można kupić, zainteresowanie było duże – dodaje Iwona Poneta, dla której jest to drugi sklep Dobry Wybór. Pierwszy prowadzi także w Radomiu, przy ul. Żeromskiego.
Przypomnijmy, że od kwietnia 2010 roku działa siedem sklepów Dobrego Wyboru w Kielcach, Warszawie i Radomiu, licząc z tym najnowszym. Trzy placówki są zupełnie nowe, pozostałe cztery zostały przebranżowione z dawnych Meta Marketów – w ich asortymencie została rozbudowana kategoria świeżych produktów. To wszystko to dopiero początek, bo sieć będzie się rozwijać. – Kolejne sklepy będą powstawać również na linii Warszawa-Radom-Kielce, czyli w pobliżu siedziby naszej firmy, abyśmy mogli je łatwiej nadzorować – zapowiada wiceprezes zarządu Kolportera, Mateusz Wiśniewski. W sumie do końca 2011 r. pod szyldem Dobry Wybór będzie już działać dwadzieścia sklepów.

Osobom zainteresowanym projektem Dobry Wybór podajemy kontaktowe adresy e-mailowe: Tomasz Brzeziński, Paweł Białek

Grzegorz Kozera

Dodaj komentarz