cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów
Amelka Król i makieta biurowca Kolportera

Kolporter oczami przedszkolaka

Biurowiec Kolportera to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Kielcach.  Jego makieta, wykonana przez czteroipółletnią Amelkę Król, trafiła na konkurs pn. „Symbole Kielc” i została wyróżniona.
 

Amelka Król i makieta biurowca Kolportera
Amelka otrzymała w nagrodę od Kolportera duży zestaw puzzli. Powyżej wykonana przez dziewczynkę makieta biurowca (Fot. Mariusz Świąder)

Na konkurs „Symbole Kielc” organizowany przez Komendę Straży Miejskiej w Kielcach wpłynęło w sumie około 200 prac. Finał odbył się 18 lutego 2011 r. w kinie „Moskwa”. Amelka, która na co dzień uczęszcza do Przedszkola Samorządowego nr 32 w Kielcach, makietę biurowca przygotowała z  tektury, wytłaczanek po czekoladkach, papieru kolorowego, drutu, kapsli po sokach i nakrętki ze słoika. Za swoją pracę otrzymała wyróżnienie, a od przedstawicieli Kolportera specjalną nagrodę w postaci dużego zestawu puzzli.
 
Jak powiedziały nam wychowawczynie małej autorki, Katarzyna Cygan i Barbara Wicha, Amelka bardzo lubi wszelkie prace plastyczne, dlatego też chętnie wzięła udział w konkursie. Jako symbol Kielc dziewczynka, przy współudziale taty, wybrała spośród kilku propozycji właśnie biurowiec Kolportera. Dodajmy, że placówka, do której uczęszcza Amelka, bierze udział w projekcie recyklingowym „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”, dlatego też często bierze udział w konkursach związanych z wykorzystaniem surowców wtórnych.
 
Celem konkursu było poszerzenie wśród dzieci wiedzy na temat Kielc, jak również zainteresowanie ich zabytkami miasta, ukazanie możliwości wykorzystania surowców wtórnych oraz uświadomienie, jak bardzo istotna jest segregacja odpadów. Dzieci miały za zadanie przedstawić – z wykorzystaniem surowców wtórnych – budynki i miejsca, które kojarzą się z Kielcami. Najwięcej prac przedstawiało Pałac Biskupów Krakowskich, Kadzielnię, Babę Jagę. Było też wzgórze Telegraf, kościół św. Wojciecha i kielecka katedra.
Prace przygotowane przez dzieci będą prezentowane w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach do końca czerwca.
 
Karina Zawadzka

Dodaj komentarz