cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów
Dobry Wybor w Elku

Dobry Wybór rusza w Polskę

Dotychczas osiedlowe sklepy spożywcze należącej do Kolportera sieci Dobry Wybór otwierane były w trzech miastach: Warszawie, Radomiu i Kielcach. We wrześniu po raz pierwszy uruchomiono sklepy Dobrego Wyboru w innym mieście – Ełku. I to od razu dwa. Kolporter zapowiada, że Dobry Wybór pojawi się także w innych regionach Polski.
 

Dobry Wybor w Elku
W Ełku otworzono we wrześniu dwa sklepy sieci Dobry Wybór. Na zdjęciu sklep przy ul. Kościuszki 1 (Fot. Mariusz Jakubowski)

Sieć Dobry Wybór liczy już 15 placówek. Trzy nowe otwarte zostały we wrześniu br. Najpierw (24 września) uruchomiono sklep w podwarszawskim Piasecznie przy ul. Pawiej 1 – największy w sieci, jego  powierzchnia wynosi bowiem 263 metry kw. Kolejne dwa powstały w Ełku – 28 września przy ul. Armii Krajowej 42, dzień później – przy ul. Kościuszki 1. – Oba mają charakter osiedlowych sklepów spożywczych z dużym wyborem produktów świeżych: nabiału, wędlin , warzyw i owoców  oraz, podobnie jak pozostałe nasze sklepy, produktami ogólnospożywczymi i rozbudowanym działem chemicznym  – mówi Tomasz Brzeziński, dyrektor Pionu Dobry Wybór w Kolporterze .
Dlaczego w Ełku otwarto aż dwa sklepy Dobrego Wyboru? – Po prostu korzystamy z dobrych okazji, a w tym mieście akurat otrzymaliśmy propozycję przejęcia dwóch istniejących już punktów – wyjaśnia Tomasz Brzeziński. – Ich właściciel nie współpracował wcześniej z nami. Zrezygnował z prowadzenia sklepów, bo miał inne plany biznesowe. Zależało mu jednak, by  jego sklepy przejęła duża prężna firma, dlatego skontaktował się z nami. To dobry przykład dla osób prowadzących sklepy o powierzchni sprzedażowej ok. 100 metrów kw., a zainteresowanych podwyższeniem jakości swoich placówek.
Sklepy w Ełku, tak jak poprzednio, są ogólnospożywczymi, ale zostały dostosowane do koncepcji Dobrego Wyboru: zmieniona została ich wizualizacja, do asortymentu wprowadzono kategorię świeżych produktów i co istotne – obecnie prowadzone są w Systemie Partnerskim, który jest autorskim rozwiązaniem Kolportera. Osobą bezpośrednio odpowiedzialną za funkcjonowanie sklepu jest prowadzący własną działalność gospodarczą partner Kolportera S.A. Firma oddaje mu w użytkowanie lokal wraz z pełnym wyposażeniem oraz zapewnia dostawę towarów handlowych. Partner świadczy w zamian usługę pośrednictwa sprzedaży.
Jak zapowiada dyrektor Brzeziński, w Ełku niebawem uruchomiony zostanie trzeci sklep sieci. W niedługim czasie mają powstać punkty w Łodzi, Bolesławcu, Lubinie, Nowym Sączu i Lublinie. Do lipca 2012 roku sieć Dobry Wybór ma liczyć co najmniej 80 sklepów w całej Polsce.
GK

Dodaj komentarz