cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Do maskotek dołączyły gadżety

Piłkarskie mistrzostwa UEFA Euro 2012™ coraz bliżej. W salonikach prasowych Kolportera, oprócz oficjalnych maskotek UEFA Euro 2012™, których jedynym licencjobiorcą i dystrybutorem jest właśnie Kolporter, oferowane są również pamiątkowe gadżety związane z tą największą imprezą sportową, jaka kiedykolwiek odbyła się w Polsce.
 

Dla wszystkich fanów piłki nożnej w salonikach prasowych Kolportera i salonach Top-Press przygotowano gadżety z oficjalnym logiem UEFA i Euro 2012. Kibice mają do wyboru trzy rodzaje kubków, breloki, pamiątkowe ołówki i notesiki, smycze do telefonów komórkowych, torby ekologiczne, naklejki oraz podkładki pod szklanki.
– W salonikach, które dysponują odpowiednią powierzchnią, wydzielone są osobne stoiska z maskotkami i gadżetami UEFA Euro 2012, a w mniejszych punktach są to oddzielne półki – informuje Patryk Podwysocki z Biura Handlowego Kolportera. – Wszystkie gadżety pozyskaliśmy od oficjalnych licencjobiorców – dodaje.
Najważniejszym produktem związanym z mistrzostwami są jednak w salonikach Kolportera pluszowe 24-centymetrowe maskotki Slavek i Slavko. Na każdy komplet składają się dwie postaci chłopców, nie można ich kupić osobno. Slavek, symbolizujący Polskę, ma na sobie koszulkę z numerem 20, natomiast ukraiński Slavko – z numerem 12 (co razem daje rok 2012). Jak twierdzą znawcy, maskotki obowiązkowo muszą się znaleźć w „niezbędniku” każdego kibica, obok narodowej flagi i szalika reprezentacji.
Dodajmy, że oficjalne maskotki UEFA Euro 2012™ można kupić w największych polskich sieciach handlowych, są także dostępne w sklepach w całej Europie. Sprzedawane są w trzech rozmiarach: 24, 30 i 44 centymetrów wysokości.
Handlowcy są zgodni, że największe zainteresowanie maskotkami i gadżetami nastąpi oczywiście w czerwcu, gdy będą trwały mistrzostwa w Polsce i na Ukrainie. – Wszyscy zainteresowani sprzedażą maskotek UEFA Euro 2012™ w swoich sklepach mogą jeszcze składać zamówienia w Biurze Handlowym Kolportera – informuje Patryk Podwysocki.
Ponieważ piractwo dotarło również do rynku zabawek, powiedzmy jeszcze, że oryginalne maskotki UEFA Euro 2012™ na metce mają umieszczony hologram z angielskim napisem „OFFICIAL LICENSED PRODUCT”, a także dodatkową informację „Manufactured under licence by Kolporter S.A.”, która potwierdza, że pluszaki zostały wyprodukowane i wprowadzone do sprzedaży na licencji UEFA.
GK

Dodaj komentarz