cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Turniej Kolportera na 130 rakiet

kolporter turniej 2014
Ostatnie trzy dni sierpnia korty Klubu Sportowego Tęcza Kielce zajęli tenisiści uczestniczący w XVIII. Ogólnopolskim Turnieju Tenisowym Amatorów o Puchar Prezesa Kolportera. Ta jedna z największych w Polsce imprez dla amatorów tenisa zgromadziła w tym roku 130 zawodników.
Na zorganizowane przez Kolportera coroczne zawody przyjechali zawodnicy z całej Polski. Był też jeden Anglik, który startował w kategorii 55+ oraz w deblu, jednak odpadł już w pierwszej rundzie. Najmłodszy uczestnik zawodów liczył 8, a najstarszy – 70 lat. Najliczniej obsadzona była kategoria 40-55 lat. Wśród pań wystartowały dwie tenisowe mistrzynie z Mistrzostw Świata Lekarzy rozegranych w ubiegłym roku Rydze, Dorota Grudzień i Joanna Gałuszka-Garnuszek. Obie panie stomatolog trafiły na siebie w ćwierćfinale, lepszą okazała się ta pierwsza.
Tegoroczny Turniej rozegrano w dziewięciu kategoriach: młodziczki do 14 lat, młodzicy do 14 lat, juniorzy 15-19, kobiety OPEN, mężczyźni OPEN, mężczyźni 25-40 lat, mężczyźni 40-55 lat, mężczyźni 55+ oraz w deblu mężczyzn.
Najwięcej emocji wzbudziły finały kobiet i mężczyzn Open, a także mecz deblistów. To były również jedne z najbardziej zaciętych pojedynków. Wśród pań triumfowała, drugi rok z rzędu, starachowiczanka Agnieszka Kozłowska, która wygrała z Emilią Pytel. – Tenisa trenuję od sześciu lat – powiedziała nam pani Agnieszka. – Do grania namówił mnie kolega, spróbowałam i tak już zostało. Teraz dwa razy w tygodniu jeżdżę do Kielc na treningi, biorę też udział w innych ogólnopolskich turniejach amatorskich. W turnieju Kolportera zagrałam po raz trzeci, po raz drugi zajęłam pierwsze miejsce.
W męskiej kategorii Open pierwsze miejsce zajął Kamil Kopycki ze Skarżyska. – Finałowy pojedynek wcale nie był najtrudniejszy – przyznał po meczu. – Najwięcej problemów miałem w pierwszym spotkaniu, gdy obroniłem dwa setbole, a wygrałem dopiero w trzecim secie.
– Turniej znakomicie popularyzuje grę w tenisa jako rekreacyjną formę spędzania wolnego czasu – ocenia Marek Gładyś, sędzia główny zawodów. – Co ważne, ten sport można uprawiać praktycznie w każdym wieku. Tutaj mieliśmy sporą grupę najmłodszych, początkujących tenisistów, którzy podczas kieleckiego turnieju zdobywają pierwsze doświadczenie, podpatrują starszych kolegów, uczą się walczyć o punkty w turniejowej atmosferze.
Tenisiści rywalizowali nie tylko z przeciwnikami na otwartych kortach ziemnych. Również z pogodą. Ta pierwszego dnia dopisała, drugiego deszcz przerwał na dwie godziny zawody, trzeciego – znów było słonecznie, a krople deszczu spadły dopiero, gdy zakończył się finał debla – ostatni mecz turnieju.
Zwycięzcy wszystkich kategorii, a także zawodnicy, którzy dotarli do półfinałów otrzymali   puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe o łącznej wartości ponad 10 tys. zł.
Grzegorz Kozera
Fot. Rafał Sabat
Patronat medialny nad turniejem sprawowali „Nasz Kolporter, „Echo Dnia”, „Gazeta Wyborcza”, Radio FaMa, Radio Kielce, sportowy portal internetowy CKsport.pl 
Wyniki turnieju
Młodziczki do 14 lat
1. Martyna Koczotowska
2. Aleksandra Bator
3-4. Natalia Tronina
3-4. Milena Domagała
Młodzicy do 14 lat
1.Konrad Stokłosiński
2. Michał Podsiadło
3-4. Mikołaj Stąpór
3-4. Mateusz Denis
Juniorzy 15-18 lat
1. Piotr Klima
2. Jakub Dudzik
3-4. Hubert Pardała
3-4. Jakub Drezno
Debel mężczyzn
1. Mariusz Gąbka /Andrzej Moczek
2. Maciej Nowak/Jacek Rejczak
3-4. Rafał Kołosowski/Krzysztof Mańkowski
3-4. Łukasz Ligocki/Zbigniew Dąbrowski
Mężczyźni 25-39 lat
1. Jacek Rejczak
2. Tomasz Niechciał
3-4. Dariusz Zapart
3-4. Rafał Uciński
Mężczyźni 40-55 lat
1.Dariusz Gąbka
2. Maciej Nowak
3-4. Andrzej Moczek
3-4. Tomasz Chałaciński
Mężczyźni 55+
1. Andrzej Wiśniewski
2. Krzysztof Bąk
3-4. Wiesław Wieczorek
3-4. Krzysztof Gładyś
Kobiety OPEN
1. Agnieszka Lucińska-Kozłowska
2. Eliza Pytel
3-4. Elżbieta Wołoszyn
3-4. Dorota Grudzień
Mężczyźni OPEN
1. Kamil Kopycki
2. Paweł Herman
3-4. Maciej Mietkiewicz
3-4. Tomasz Banasiewicz

Dodaj komentarz