cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Newsweek” z filmem „Prometeusz”


Do części nakładu najnowszego wydania tygodnika „Newsweek Polska”, które trafiło na rynek w poniedziałek 26 listopada, dołączona została książeczka z filmem „Prometeusz”. To polska premiera na DVD dzieła w reżyserii Ridleya Scotta.
„Prometeusz” to pierwszy film science fiction amerykańskiego reżysera od czasu legendarnego „Łowcy Androidów” z 1982 roku. Według początkowych założeń film miał być prequelem „Obcego: ósmego pasażera Nostromo” z 1979 roku, także w reżyserii Scotta, ale ostatecznie produkcja z 2012 roku jedynie nawiązuje do postaci i fabuły słynnego „Obcego”. „Prometeusz” opowiada o grupie naukowców z odległej przyszłości, wysłanych na inną planetę, aby zbadać panujące na niej warunki pod kątem możliwej kolonizacji.
W filmie wystąpiły takie gwiazdy jak: Michael Fassbender, Charlize Theron, Noomi Rapace i Guy Pearce. Scenariusz „Prometeusza” napisali Damon Lindelof (producent serialu “Lost: Zagubieni”) i Jon Spaihts. Muzykę do filmu skomponował Marc Streitenfeld, a autorem zdjęć jest Dariusz Wolski – polski operator filmowy, mieszkający i pracujący w Hollywood.
„Newsweek Polska” z książeczką opisującą powstawanie filmu i premierowym wydaniem „Prometeusza” na DVD kosztuje 29,99 zł.

Dodaj komentarz