cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Apteczka z lekami OTC w ofercie Kolportera

Kolporter_ekspozytor na leki OTC
Kolporter wprowadził do swojej oferty dystrybucyjnej apteczki – zestawy kilkunastu leków OTC umieszczone na specjalnych nośnikach. Oferta skierowana jest do właścicieli sklepów i punktów handlowych.
Spółka Kolporter od wielu lat zajmuje się dystrybucją najbardziej popularnych leków, które są dostępne poza aptekami. Oddzielna apteczka z lekami OTC to jednak zupełnie nowa propozycja.
– Pomysł wyszedł od naszych kontrahentów, którzy prowadzą własne punkty handlowe – mówi Tomasz Latos, menadżer produktu z Biura Handlowego Kolportera. – Okazało się, że są oni zainteresowani posiadaniem w swoim asortymencie nie tylko pojedynczych leków OTC, ale całych zestawów, które można odpowiednio wyeksponować w sklepie, żeby klienci mogli łatwo je dostrzec i wybrać interesujący ich specyfik. Dlatego przygotowaliśmy specjalnie oznakowane stojaki, na których sprzedawcy będą mogli ułożyć zamówione u nas farmaceutyki.
Zestaw składa się z 18 leków OTC. Są to specyfiki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, na grypę i przeziębienie, łagodzące dolegliwości gastryczne i zgagę. Ich producentami są znane firmy farmaceutyczne, z którymi współpracuje Kolporter: USP, Bayer, Polpharma, Hasco-Lek, GlaxoSmithKline i Reckitt Benckiser. Apteczkę z lekami OTC uzupełnia zestaw prezerwatyw.
Apteczki są dostępne w jedenastu terenowych oddziałach Departamentu Dystrybucji FMCG Kolportera.

Dodaj komentarz