cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Spacerownik po czeskiej Pradze

spacerownik Praga
Wyjątkowy przewodnik odkrywający bogactwo czeskiej Pragi w kilkunastu nietypowych spacerowych trasach – to nowa książka Marka Pernala wydana nakładem Agory. „Praga. Miasto magiczne. Spacerownik historyczny” ma dziś swoją premierę na rynku.
Spacerownik odkrywa skarby Pragi, kolekcje i muzea, przedstawia biografie, anegdoty i polonika – to stolica Czech oczami Marka Pernala, historyka z wykształcenia, który jako dyplomata spędził w Pradze kilka lat.
Na tom składa się 16 spacerowych tras, które wiodą nie tylko przez praskie zabytki, ale i przez legendarne piwiarnie, modne kluby, sprawdzone restauracje i bary. W książce „Praga. Miasto magiczne” znalazły się też szczegółowe mapy i ponad 800 zdjęć jednego z najpiękniejszych miast Europy.
Ogromną zaletą wydania jest szereg informacji praktycznych, przydatnych zwłaszcza spacerowiczom, np. gdzie smacznie i niedrogo zjeść. Dodatkowo czytelnicy mają do dyspozycji kalendarium i indeksy oraz tropy magiczne, a wśród nich informacje o: astrologach, alchemikach, kabalistach, wróżbitach, mędrcach i szaleńcach.
Książkę można kupić m.in. w wybranych salonikach prasowych Kolportera
Marek Pernal, urodzony w 1956 r., to historyk, dyplomata, były ambasador RP w Republice Czeskiej i konsul generalny RP w Barcelonie. Autor m.in. przewodnika po Republice Czeskiej i Słowacji, monografii Pałacu Fürstenbergów w Pradze i spacerownika historycznego „Barcelona. Miasto, ludzie, książka, film”.
Dotychczas w serii „Spacerowników historycznych” Agory ukazały się: „Barcelona. Miasto, ludzie, książka, film” Marka Pernala oraz „Rzym i jego czarna arystokracja. Spacerownik historyczny” Wojciecha Ponikiewskiego.
Źródło: Agora

Dodaj komentarz