cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Nasze ciało” – numer specjalny „National Geographic Polska”

ng nasze ciało
Ludzkie ciało to jedno z najbardziej intrygujących zagadnień naukowych. Jego budowa, funkcjonowanie oraz możliwości do dziś zdumiewają badaczy na całym świecie. Redakcja „National Geographic Polska” odpowiada na 100 fascynujących pytań dotyczących organizmu człowieka. Numer specjalny „Nasze ciało” będzie w sprzedaży aż do 31 maja br.
Znajomość ludzkiego ciała pozwala nie tylko je lepiej kontrolować, ale też zapobiegać niebezpieczeństwom czyhającym na zdrowie. W numerze specjalnym „Nasze ciało” redakcja „National Geographic Polska” zabiera czytelników w głąb tego skomplikowanego systemu i bada funkcjonowanie każdego układu. Nie zabrakło także szczegółowych ilustracji i zdjęć, a także krótkich doświadczeń, które pomagają zrozumieć różne procesy. Wśród nich czytelnicy znajdą m.in. test Stroopa mierzący wybiórczą koncentrację uwagi.
Wydanie specjalne „Nasze ciało” zawiera cztery rozdziały. Część „Rusztowanie” dedykowana jest mięśniom, kościom i skórze. Dział „Kontrola” mówi o wszystkich elementach, które odbierają sygnały z otoczenia – są nimi mózg, nerwy oraz hormony. „Żywienie i utrzymanie” dotyczy układów, które automatycznie odżywiają i chronią każdą komórkę ludzkiego organizmu. Natomiast rozdział „Cykl życia” redakcja poświęca wszystkim etapom egzystencji człowieka, od narodzin do śmierci.
Mieszkaniec Zachodu zjada w ciągu życia ok. 45 360 kg pożywienia (ok. 1,6 kg dziennie); u płodu powstające palce dłoni i stóp są połączone błoną; w wyniku łuszczenia w ciągu życia tracimy ok. 18 kg skóry; złość i strach przyspieszają bicie serca o 30-40 uderzeń na minutę – to tylko kilka ciekawostek, które czekają na Czytelników w numerze specjalnym „National Geographic Polska”.
(na podstawie informacji Burda Media)

Dodaj komentarz