cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Poradnik „Polityki” – jak przetrwać życiowe dramaty

poradnik polityki 15_okladka
28 maja br. na rynku ukaże się kolejny, 15 tom Poradnika Psychologicznego POLITYKI „Ja, my, oni” zatytułowany „Jak przetrwać zgryzoty, ciosy, życiowe dramaty? ”.
Autorzy Poradnika zadają pytania czym jest trauma  i jak się po niej wraca do życia. Jak oswoić  lęk przed śmiercią, kiedy ofiarom wypadków potrzebna jest pomoc psychologa, co się dzieje z człowiekiem w obliczu katastrof żywiołowych. Jak poradzić  sobie z ciężką chorobą – swoją lub bliskich.
Dlaczego paraliżuje nas strach i niemoc, gdy bliska osoba zaczyna cierpieć na zaburzenia psychiczne?
„Odsuwamy od siebie na co dzień ponure opcje, nawykowo resetujemy wyobraźnię. Choroby, wypadki, kataklizmy, konfrontacja oko w oko ze śmiercią? Tak, to się zdarza, ale nie mnie. Wyśnione dziecko rodzi się z zespołem Downa lub autyzmem, utalentowany i wrażliwy nastolatek okazuje się cierpieć na schizofrenię albo próbuje się zabić? Tak, to musi być bolesne, ale mnie zostanie oszczędzone. Parkinson, stwardnienie rozsiane, paraliż – to musi być okrutne zostać więźniem własnego ciała, lecz mnie nie jest sądzone. To innym życie zawisa nagle na włosku, to innym – niczym za sprawą wrednego, komputerowego wirusa – zawiesza się dotychczasowy program; praca, kariera, dorobek materialny w jeden dzień okazują się jakże odległe i nieważne. (…). Próbujemy w tym wydaniu „Poradnika” opowiedzieć, co się dzieje z człowiekiem w rozmaitych skrajnych sytuacjach, jak zagnieżdża się w nim lęk i jak można go ujarzmić.” ( ze wstępu)
Poradnik Psychologiczny „Jak przetrwać zgryzoty, ciosy, życiowe dramaty?  będzie miał 116 stron, ukaże się w cenie 16,99 zł. Będzie go można kupić m.in. w salonikach prasowych Kolportera.

Dodaj komentarz