cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Newsweek Historia Extra” już w sprzedaży

newsweek piekło
Ukazało się specjalne wydanie magazynu „Newsweek Historia”. Numer magazynu pt. „Piekło Auschwitz” przygotowano z okazji 70. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz.
Historia Auschwitz-Birkenau to temat tylko pozornie dobrze znany. W specjalnej edycji „Newsweeka Historia Extra” redakcja postanowiła pokazać zupełnie inne, codzienne i ludzkie oblicze tego najbardziej znanego obozu w Polsce oraz sposoby na poradzenie sobie w tej nieludzkiej rzeczywistości.
Przez ostatnie 70 lat naprawdę tęgie umysły próbowały się zmierzyć z intelektualnym wyzwaniem jakim jest pytanie po co ludzie ludziom zgotowali taki los? Dlaczego – jak obrazowo powiedział pierwszej grupie więźniów wicekomendant obozu – wychodziło się stąd tylko przez komin? – napisał we wprowadzeniu Michał Wójcik, redaktor wydania.
W tym numerze redakcja „Newsweeka Historii Extra” nawet nie próbuje na nie odpowiedzieć. Zapewne wyjaśnień i odpowiedzi jest nieskończenie wiele, ale historia KL Auschwitz to przypomnienie, że w każdym z nas tkwi bestia, że wystarczy pozwolić, poluzować normy.
„Newsweek Historia Extra” – „Piekło Auschwitz” to licząca 144 strony publikacja, wydana w dużym formacie i zawierająca liczne zdjęcia oraz ilustracje. Część materiałów graficznych zapewniło Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, które objęło wsparciem merytorycznym ten projekt.
Wydanie,  w cenie 19,99 zł, jest dostępne m.in. w sieci handlowej Kolportera.
(na podstawie informacji Ringier Axel Springer Polska)

Dodaj komentarz