cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Wystartowali do kariery

_DSC0513
W grudniu 2014 r. zakończyła się pierwsza edycja konkursu „Start do Kariery” zorganizowanego przez Departament Sieci Własnej Kolportera. Konkurs ma na celu umożliwienie nie tylko awansu zawodowego osób współpracujących z partnerem, ale także docenienie ich codziennej pracy w saloniku prasowym. Znamy już laureatów – pierwsze miejsce zajęły ex aequo Barbara Guz i Magdalena Filewicz.
„Start do Kariery” spotkał się z dużym zainteresowaniem, czego dowodzi liczba osób, które zadeklarowały chęć udziału w konkursie oraz liczba punktów przydzielanych co miesiąc za pracę w saloniku. Oceniane były kryteria, na które współpracownicy mają wpływ, m.in. sprzedaż, właściwa ekspozycja, czystość i wygląd saloniku, udział w akcjach promocyjnych i szkoleniach e-learningowych.
W pierwszej edycji najaktywniejszymi okazały się Barbara Guz i Magdalena Filewicz, które zdobyły po 1800 pkt. Obie panie pracują w tym samym saloniku prasowym w Krasnymstawie przy ul. Zakręcie 2J. W ciągu roku szły ramię w ramię: Barbara Guz sześciokrotnie została ogłoszona Współpracownikiem Miesiąca, tyle samo razy, co jej koleżanka z saloniku Magdalena Filewicz. Zgodnie z regulaminem konkursu, jeśli dwóch lub więcej uczestników konkursu osiągnie tę samą liczbę punktów, przewidziana regulaminem nagroda zostaje podzielona proporcjonalnie pomiędzy tychże uczestników. Dlatego obie laureatki oprócz wyróżnienia dyplomem i tytułem Super Współpracownika Roku 2014, otrzymają też nagrody w formie bonów SODEXO po 2500 zł.
Ale nagrodzonych w konkursie było znacznie więcej. – Wszystkich uczestników projektu możemy pochwalić za aktywność mówi Zbigniew Duda, kierownik Biura Obsługi Partnera, nadzorujący przebieg konkursu. – W ciągu roku wyłoniliśmy aż 844 laureatów w przeróżnych kategoriach. Ośmiu najlepszych współpracowników zostanie przez nas zaproszonych na rekrutację na stanowisko menadżera rejonu. W przypadku pozytywnej decyzji obu stron wiązałoby się to z awansem zawodowym sprzedawcy.
Ponadto 32 najaktywniejszych współpracowników otrzyma propozycję prowadzenia saloniku na preferencyjnych warunkach, 209 zostanie zaproszonych na rekrutację na stanowisko Tajemniczego Klienta, a 111 będzie miało możliwość udziału w bezpłatnym szkoleniu partnerskim.
– „Start do Kariery” to dla uczestników szansa rozwoju zawodowego, a dla nas okazja do docenienia najaktywniejszych sprzedawców – dodaje Zbigniew Duda. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu konkursu i dlatego będziemy go kontynuować w 2015 roku. Druga edycja rozpoczęła się w styczniu, przy czym punkty zdobyte w ubiegłym roku nie będą już liczone, każdy uczestnik wystartował z zerowym kontem.
Na zdjęciu: laureatki konkursu, Magdalena Filewicz (z lewej) i Barbara Guz (fot. Piotr Guz)
Najlepsi współpracownicy w konkursie „Start do Kariery” 2014

  1. Barbara Guz, Krasnystaw 1800 pkt.

Magdalena Filewicz, Krasnystaw 1800 pkt.

  1. Barbara Kluska, Chełmża 1705 pkt.
  2. Karolina Zyśk, Myszyniec 1620 pkt
  3. Amanda Wolsztyńska, Śmigiel 1600 pkt.
  4. Karina Skrzypczak, Śmigiel 1590 pkt.
  5. Marcin Gruk, Katowice 1570 pkt.
  6. Damian Kowalczyk, Lublin 1510 pkt.
  7. Dawid Lis, Leszno 1485 pkt
  8. Łukasz Kalwarski, Sędziszów 1455
  9. Aneta Łepkowska, Katowice 1415 pkt.

Dodaj komentarz