cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

25 lat Kolportera. Wielka gala w Targach Kielce

IMG_09989
Firma Kolporter, największy w Polsce dystrybutor prasy, świętowała 7 maja br. wielki jubileusz 25-lecia. Mogąca pomieścić 700 osób, widownia Centrum Kongresowego Targów Kielce wypełniła się w czwartkowy wieczór do ostatniego miejsca. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, wydawcy prasowi i książkowi, kontrahenci, partnerzy, a także pracownicy i współpracownicy Kolportera.
Główna część czwartkowej uroczystości rozpoczęła się od przypomnienia na wielkim telebimie najważniejszych wydarzeń z 25-letniej historii firmy, od początku aż do dnia dzisiejszego.
– 25 lat Kolportera to całe moje zawodowe życie, a jak wszyscy doskonale wiemy, życie to nie tylko pasmo sukcesów, ale również mniej miłe chwile – mówił po projekcji okolicznościowego filmu założyciel i prezes Kolportera Krzysztof Klicki. – Dlatego chcę podziękować wszystkim, którzy w tych najtrudniejszych momentach mnie wspierali, przede wszystkim rodzinie, tej najbliższej i trochę dalszej. Dziękuję również moim przyjaciołom z lat studenckich. Szczególne podziękowania i gratulacje należą się wszystkim pracownikom i współpracownikom firm z grupy Kolportera. Wykonaliście kawał dobrej roboty, możecie być dumni z jej efektów.
Krzysztof Klicki nie zapomniał o partnerach i kontrahentach Kolportera, którym dziękował za wyrozumiałość, a także za wysokie wymagania stawiane Kolporterowi, co jest motywacją do ciągłej poprawy jakości i efektywności . – Specjalne podziękowania kieruję do mojego długoletniego wspólnika Włodka Owczarka, który miał olbrzymi wkład w rozwój i sukces Kolportera – zakończył swoje wystąpienie twórca firmy.
Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów prezesowi i pracownikom Kolportera złożyli m.in. wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, prezes Polskiej Wydawcy Prasy Wiesław Podkański oraz prezes Grupy Bauer Media Witold Woźniak. Specjalny list z gratulacjami nadesłał też prezes Zarządu Ruchu SA Igor Chalupec.
Prezentem-niespodzianką było przekazanie Krzysztofowi Klickiemu kluczyków do pomarańczowego opla city rocznik 1975, samochodu, którym w 1990 r. rozpoczął rozwożenie „Gazety Wyborczej” do sklepów „Społem”, co dało początek Kolporterowi. W 2010 r., na 20-leciu Kolportera, prezes z sentymentem wspominał swój pierwszy firmowy pojazd i wyraził wtedy wątpliwość, czy uda się go kiedykolwiek odzyskać. Ludzie z Kolportera znaleźli jednak identycznego opla i z tego samego rocznika. Wzruszonemu prezesowi kluczyki do zabytkowego auta przekazał Grzegorz Fibakiewicz, jeden pierwszych współpracowników Krzysztofa Klickiego, obecnie kierujący Departamentem Dystrybucji Prasy. Odrestaurowany samochód został wystawiony w foyer, gdzie wszyscy mogli podziwiać.
W części artystycznej, prowadzonej przez kompozytora i dyrygenta Krzesimira Dębskiego oraz pianistę Artura Jaronia, wystąpili Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej oraz soliści: Magdalena Idzik, Marzena Trzebińska, Grzegorz Szostak i Dominik Sutowcz, którzy zaśpiewali arie z popularnych operetek i musicali. Jeszcze potem uczestnicy jubileuszowego spotkania wysłuchali akustycznego koncertu Marka Piekarczyka, wokalisty zespołu TSA.
Na zdjęciu: prezes Kolportera Krzysztof Klicki podczas jubileuszowej gali (fot. Rafał Sabat)

Dodaj komentarz