cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Tanga Szlengla razem z „Gazetą Wyborczą”

tanga gw
We wtorek i środę, 19 i 20 maja br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić album „Tanga” – pierwszy wydany zbiór utworów z tekstami Władysława Szlengla.
Pierwsza płyta, która ukaże się we wtorek , to zbiór tang sentymentalnych. Znajdą się na niej takie utwory, jak: „Tango Nottumo” w wykonaniu Mieczysława Fogga, „Argentyńska noc” Janusza Popławskiego czy „Księżyc i ja” śpiewany przez Wierę Gran.
Druga płyta, dostępna z „Gazetą Wyborczą” w środę, to kolekcja tang andrusowskich, w śr ód których są m.in. „Jak zabawa, to zabawa” w wykonaniu Chóru Juranda, „Jadziem, panie Zielonka” Tadeusza Faliszewskiego czy „Raz się żyje” – tango andrusowskie zaśpiewane przez Adama Wysockiego.
Władysław Szlengel to liryk, satyryk, kabareciarz i współtwórca warszawskiego folkloru w piosence, poeta getta. Przed wojną był wziętym autorem tekstów piosenek, wielu tang, zarówno sentymentalnych, jak i wesołych, pisanych z zacięciem ludycznym. Najczęściej pisał w spółce autorskiej z Józefem Lipskim, polonistą, dziennikarzem i recytatorem. Współpracował także z kompozytorem Bolesławem Mucmanem, z którym wspólnie wykreowali warszawskie przeboje andrusowskie, pastisze stylizowane na miejski folklor, które nuciła cała stolica, a orkiestry uliczne włączyły do swojego repertuaru.
Cena „Gazety Wyborczej” i każdej z płyt CD to 9,99 zł.
Źródło: Agora

Dodaj komentarz