cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Pierwszy numer magazynu „Newsweek Psychologia”

newsweek psychologia
Ukazał się pierwszy numer magazynu „Newsweek Psychologia”. To odpowiedź wydawcy na rosnące zainteresowanie czytelników tematyką z obszaru psychologii i życia społecznego. Motywem przewodnim numeru jest komunikacja w całej swojej różnorodności porozumiewania się, budowania relacji i szukania równowagi w różnych sferach życia.
– Nigdy jeszcze umiejętność porozumiewania się nie była tak ważna i jednocześnie tak trudna jak dzisiaj – mówi Iwona Zabielska-Stadnik, redaktor prowadząca wydanie. – Wydaje się, że wszystko już wiemy, a wciąż mamy problemy z emocjami, budowaniem relacji i porozumienia – tym, co określa nas jako istoty społeczne. Dlatego te zagadnienia wybraliśmy jako klucz do tematyki całego numeru.
Magazyn został podzielony na cztery główne działy, które stanowią odzwierciedlenie czterech najważniejszych stref życia człowieka: osobistej (związki, seksualność, rodzicielstwo, rozwój), społecznej (zjawiska, które wspierają budowanie relacji), pracy (relacje pokoleniowe, postawy i motywacje, rozwój kompetencji) i zdrowia (wpływ kondycji psychicznej na zdrowie). Materiały mają charakter problemowy, traktują człowieka holistycznie, a psychologię jako dziedzinę interdyscyplinarną.
Do współpracy zaproszono ekspertów związanych z najlepszymi polskimi uczelniami i praktyków, którzy prezentują tematy z perspektywy własnych doświadczeń. W wydaniu znajdą się felietony Manueli Gretkowskiej, Małgorzaty Halber, Grzegorza Kasdepke. Specjalnie dla magazynu swój felieton narysowała Marta Frej. Obok uznanych polskich ilustratorów (Agata Dudek, Małgorzata Nowak, Marta Ignerska, Maja Wolna, Malwina Konopacka), w projekcie wzięli udział młodzi twórcy z warszawskiej ASP, związani z Fundacją ILLUSTRO im. Zygmunta Januszewskiego. Autorką koncepcji magazynu i jego redaktor prowadzącą jest Iwona Zabielska-Stadnik, a layout magazynu przygotowała Magdalena Mamajek, dyrektor artystyczna „Newsweeka”.
„Newsweek Psychologia Extra” to licząca 128 stron publikacja, wydana w dużym formacie i zawierająca liczne zdjęcia oraz ilustracje. Cena 16,99 zł.
Na podstawie informacji Ringier Axel Springer

Dodaj komentarz