cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Lista TOP 12 w salonikach prasowych Kolportera

top (2)
Na półkach TOP 12 w 250 salonikach prasowych Kolportera i salonach Top-Press pojawiły się niemal same nowości książkowe.
Wśród tytułów dla dzieci znalazły się dwie książki: „Dziennik Cwaniaczka – Droga przez mękę” Jeffa Kinneya (Nasza Księgarnia) oraz „Nela i tajemnice świata” (Burda). Pierwsza książka opowiada o przygodach rodziny Heffleyów podczas samochodowej wyprawy. Bohaterką i narratorka drugiej jest tytułowa Nela, dziewięcioletnia dziewczynka, która podróżuje po świecie i opowiada czytelnikom o pięknych miejscach, które poznała, i o fascynu8jacych zwierzętach, które zobaczyła.
Literaturę faktu reprezentują następujące pozycje:
Artur Górski: „Masa – O porachunkach polskiej mafii” (Prószyński i S-ka)
Szokująca opowieść o porachunkach mafijnych, egzekucjach i uprowadzeniach. Prawdziwe oblicze wojny pruszkowsko-wołomińskiej.
Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz: „Resortowe dzieci – Służby” (Fronda|)
Prawie 1000 stron fascynujących historii, nazwisk, dat, liczb i dokumentów. Twarde dane o dynastiach w służbach specjalnych PRL- u i III RP.
Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski : „Wojny kobiet” (Rebis)
Najgłośniejsze, doskonale znane z mediów sprawy kryminalne ostatnich kilkunastu lat. Sprawy pokazane z perspektywy kobiet, które straciły wiele, a musiały walczyć o wszystko.
Klienci saloników znajdą też na półkach z bestsellerami spory wybór polskich i zagranicznych powieści:
Andrzej Saramonowicz: „Chłopcy” (Wielka Litera)
Ostra obyczajowo, a jednocześnie pełna ciętego humoru i niepozbawiona szczerych wzruszeń powieść Saramonowicza, przypomina jego najbardziej znane filmowe mega-hity: „Testosteron” i „Lejdis”. Zarazem jest przenikliwą dekonstrukcją wielkomiejskiej klasy średniej.
Jaume Cabre: „Jaśnie Pan” (Marginesy)
Przełomowa powieść w karierze literackiej katalońskiego pisarza, pierwsza przyjęta z entuzjazmem przez czytelników i z uznaniem przez krytykę. Jaume Cabré wiernie odtwarza klimat epoki (koniec XVIII wieku) i powołuje do życia wiele postaci, wplątanych w sieć namiętności i intryg, korupcji politycznej i walki o władzę.
Krzysztof Varga: „Masakra” (Wielka Litera)
Bohaterem „Masakry” jest Stefan Kołtun, „niszowy piosenkarz bez przeboju w radiu”, mężczyzna w średnim wieku. Po tygodniowym pijaństwie odkrywa, że gdzieś zgubił telefon oraz portfel. Najpewniej w trakcie ostatniej wyprawy do monopolowego.
Katarzyna Michalak: „Nie oddam dzieci” (Wydawnictwo Literackie)
Powieść Katarzyny Michalak roztrzaskuje serce na kawałki, wzbudza skrajne emocje, wzrusza do łez. A przecież ta historia może się przydarzyć każdemu…
Jean-Paul Didierlaurent: „Lektor z pociągu” (W.A.B.)
Świeża i zaskakująca powieść w klimacie „Amelii”. Świat, w którym wszystko kręci się wokół książek, a słowo pisane ma dla bohaterów ogromną wartość.
Grzegorz Kozera: „Króliki Pana Boga” (Dobra Literatura)
Najmocniejsza z pięciu dotychczasowych powieści Grzegorza Kozery. Przejmująca historia trojga ludzi, po zakończeniu drugiej wojny światowej wracających do domu.
Na koniec książka wszystkich znana: „House of Cards” Michaela Dobsa (Znak). Fascynującą opowieść o korupcji, manipulacji i ambicji, która każe człowiekowi iść po trupach do celu.

Dodaj komentarz