cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Co latem w prasie piszczy

Specjalne wakacyjne wydania magazynów, poradniki poświęcone zdrowiu, kulinariom i turystyce, prezentacje wakacyjnych domów oraz ekstra dodatki, np. w postaci widokówek czy książek – to tylko część letnich propozycji przygotowanych dla czytelników przez wydawców prasowych.
Lato to pora wypoczynku, ale na urlopie czytelnicy nie rezygnują z czytania prasy. Wiedzą o tym wydawcy dzienników i czasopism, dlatego starannie przygotowali się do sezonu. „Gazeta Wyborcza” już czerwcu zaproponowała czytelnikom kurs „Angielski na wakacje” – w postaci płyt CD i książek. Ale redakcja ma znaczniej więcej propozycji.
– Okres urlopowy powoduje, że mamy więcej czasu na czytanie – mówi Jarosław Kopeć, dyrektor marketingu „Gazety Wyborczej”. – Dlatego w letnie miesiące w „Gazecie Wyborczej” będziemy przedstawiać wiele ciekawych propozycji. W numerach nie zabraknie też tradycyjnych hitów, cykli i poradników, które czytelnicy znajdą zarówno na łamach głównego wydania, jak również w popularnych tygodnikach, m.in.: „Nauka dla każdego”, „Tylko Zdrowie” i „Duży Format”. Dodatkowo, w ramach redakcyjnego cyklu „Letnia Szkoła Ojców” zaoferujemy naszym czytelnikom kupony rabatowe, które pozwolą skorzystać z atrakcji, jakie proponują parki rozrywki, centra edukacyjne i muzea – dodaje.
Redakcja wystartowała też w lipcu z nowym projektem – „Objazdowym Muzeum Historii Polski” i przez kolejnych 13 tygodni będzie zachęcać Polaków do odwiedzania miejsc, które najmocniej zapisały się w historii naszego kraju. Ponadto „Gazeta Wyborcza” przygotowała gratkę dla fanów Adama Wajraka – bogato ilustrowane fotografiami autora dodatki, w których zaprasza on do odkrywania przyrody.
Lato z gwiazdami
Czytelnicy lubią wiedzieć, co się dzieje u polskich i zagranicznych gwiazd telewizji i filmu. Również w wakacje. Dlatego redakcja magazynu „Gala” przygotowała wydanie „ Gala na Lato”, której motywem przewodnim są wakacje w stylu gwiazd. Katarzyna Bujakiewicz opowiada o swoich wakacjach życia, a Beata Pawlikowska wspomina swoje niecodzienne podróże. „Gala” pisze też o najgorętszych wakacyjnych kierunkach światowych gwiazd, m.in. Beyonce, Kim Kardashian, Rity Ory i Rihanny. Ponadto w „Gali na Lato” znalazły teksty do czytania nie tylko na plaży o ikonach kultury: Audrey Hepburn, Giorgio Armanim i Jamesie Deanie oraz o wymarzonych kierunkach wakacyjnych takich, jak Hamptons i Saint-Tropez.
Z kolei gwiazdą podwójnego, wakacyjnego wydania magazynu „InStyle” została aktorka Anna Mucha. W numerze znalazł się także wielki przewodnik po letnich trendach w modzie, urodzie i designie oraz przegląd najmodniejszych kostiumów kąpielowych, stylizacji na urlop i eleganckich zestawów na lato w biurze. W sesjach fotograficznych wystąpiły amerykańskie gwiazdy: Nicola Peltz i Bobby Canavale.
Porady, książki i kuchnia
Z innych wydawniczych projektów powiedzmy o „Letniej Akademii” dla czytelników „Tele Tygodnia”. Co tydzień, aż do połowy sierpnia, na łamach tygodnika prezentowane będą kolejne odcinki zawierające praktyczne informacje o leczeniu chorób i profilaktyce zdrowotnej, porady turystyczne, jak szybko, tanio i bezpiecznie wyjechać oraz przepisy, dzięki którym można samemu zrobić domowe dżemy, konfitury i sałatki.
W dodatkowym wydaniu miesięcznika „Logo” zatytułowanym „Triathlon: szczyt formy” znalazły się porady, jak doskonalić technikę pływacką, kolarską i biegową oraz wiele praktycznych wskazówek dotyczących treningów i przygotowań do startu w zawodach. Poradnik został przygotowany przez redakcję „220 Triathlon” – największego brytyjskiego magazynu poświęconego. Redakcja „Logo” dostosowała go do warunków polskich
Specjalne wydanie wakacyjne (w zmniejszonym formacie, żeby łatwiej było zabrać ze sobą na urlop) przygotował również kwartalnik „Książki. Magazyn do czytania”. W tym dodatkowym wydaniu „Książek” znani polscy pisarze oprowadzają po swoich ulubionych miastach Europy, proponując miejsca, których próżno szukać w przewodnikach, nie zbrakło też propozycji dobrych lektur na wakacje.
Nawet branżowy miesięcznik „Dom & Wnętrze” postawił na wakacyjne tematy. W lipcowo-sierpniowym wydaniu magazyn prezentuje domy wakacyjne RPA, Marrakeszu, Monako, Sopocie i Warszawie, zamieszcza także propozycje mebli i dodatków inspirowanych naturą oraz nowe wzory niezwykłych dywanów.
Także czasopisma kulinarne nie zamierzają męczyć swoich czytelników przepisami na ciężkie potrawy. W wakacyjnym numerze „Moje Gotowanie” do zrobienia owocowych deserów i egzotycznych dań głównych. Z kolei „Przyślij przepis” publikuje pomysły na   przetwory : dżem z truskawek i rabarbaru czy ogórki z marchewką i keczupem. Z propozycji letnich dań można też wspomnieć o zielonych pierogach ze szpinakiem, potrawce z bobem, kalafiorowych kopytkach chrupiących sałatkach. Aż chce się jeść, nawet w upały.

Dodaj komentarz