cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Tenis – zagrają o puchar prezesa Kolportera

DSC_7113
To już po raz dziewiętnasty! Na ośmiu kortach klubu Tęcza Kielce w dniach 28-30 sierpnia 2015 r. rozegrany zostanie Ogólnopolski Turniej Tenisowy Amatorów o Puchar Prezesa Kolportera. W turnieju corocznie uczestniczy ok. 150 zawodników z całej Polski, którzy walczą o puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Organizowana przez Kolportera impreza służy przede wszystkim dobrej zabawie, daje też możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z innymi graczami. Turniej popularyzuje rekreacyjną formę uprawiania tej coraz popularniejszej dziedziny sportu oraz zasady sportowej rywalizacji.
Turniej jest przeznaczony dla tenisistów i tenisistek – amatorów. Nie mogą natomiast brać w nim udziału zawodnicy zrzeszeni w klubach lub sekcjach tenisowych, a także posiadający licencję Polskiego Związku Tenisowego, ewentualnie sklasyfikowani na listach generalnych PZT w ostatnich pięciu latach (lata 2010-2015). W kategoriach wiekowych do 18 lat mogą grać zarówno amatorzy, jak i zawodnicy zrzeszeni w klubach i sekcjach tenisowych.
Podobnie, jak w roku ubiegłym tegoroczny Turniej zostanie rozegrany w dziewięciu kategoriach: młodziczki do 14 lat, młodzicy do 14 lat, juniorzy 15-18 lat, kobiety OPEN, mężczyźni OPEN, mężczyźni 25-39 lat, mężczyźni 40-55 lat, mężczyźni 55+, oraz deble mężczyzn (do gier podwójnych zapisy będą przyjmowane w zależności od liczby zgłoszeń do rozgrywek indywidualnych). Weryfikacja uczestników odbędzie się bezpośrednio przed rozpoczęciem gier.
Kategoria Kobiety OPEN jest przeznaczona dla wszystkich kobiet, które nie posiadają aktualnej licencji zawodniczej. Kategoria Mężczyźni OPEN przeznaczona jest dla byłych zawodników do lat 50 oraz dla mężczyzn w wieku 19-24 lata nie posiadających aktualnej licencji zawodniczej. Dla byłych zawodniczek i zawodników okres karencji nie może być krótszy niż 5 lat.
W każdej z trzech kategorii wiekowych dla mężczyzn (25-55+) mogą grać wyłącznie amatorzy bez licencji zawodniczej do lat 55 lub byli zawodnicy w wieku 50+, pod warunkiem, że ich minimalny okres karencji nie jest krótszy niż 5 lat. Mężczyźni zaklasyfikowani do kategorii OPEN nie mogą startować w grach deblowych. Mężczyźni (25 –55+) zaklasyfikowani do jednej z trzech kategorii wiekowych mogą wystąpić maksymalnie w dwóch kategoriach – jedna gra singlowa oraz debel .
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, podobnie jak w poprzednich latach, będzie czuwać sędzia naczelny turnieju Marek Gładyś.
Patronat medialny nad Turniejem jak co roku obejmie „Nasz Kolporter” oraz regionalne dzienniki i stacje radiowe, a także portal internetowy CK Sport.
BM
Regulamin, harmonogram, plany gier oraz wszelkie informacje dotyczące Turnieju zamieszczane będą na stronie internetowej www.tenis.kolporter.com.pl

Ramka
Zapisy i wpłaty
Warunkiem uczestnictwa w Turnieju jest wypełnienie i podpisanie przed pierwszą grą turniejową druku zgłoszenia oraz opłacenie wpisowego w wysokości 50 zł za start w każdej kategorii. Zawodnicy do lat 14 uczestniczą w Turnieju bezpłatnie. Na udział w Turnieju Uczestnika do lat 18 musi wyrazić pisemnie zgodę rodzic lub opiekun prawny.
Zgłoszenie uczestnictwa w grach singlowych przyjmowane będą poprzez stronę internetową Turnieju (www.tenis.kolporter.com.pl), drogą e-mailową (kinga.beck@kolporter.com.pl, bozena.migala@kolporter.com.pl), a także telefonicznie (tel. 41 367 80 31; 41 367 80 33, tel. kom. 510 030 029; 515 220 002). Zapisy przyjmuje również sędzia naczelny turnieju – Marek Gładyś, tel. kom. 604 579 097.
Zgłoszenie do gier singlowych powinno nastąpić najpóźniej do 27 sierpnia 2015 r. (czwartek), do godziny 10.00.
Zapisy do gier podwójnych będą przyjmowane na kortach w Biurze Organizatora, w sobotę, 29 sierpnia, do godz. 12.00, w zależności od liczby zgłoszeń do rozgrywek indywidualnych.
Uczestnik może dokonać wpłaty

  • przelewem do środy, 26 sierpnia 2015 roku na konto: PKO 31 1240 1372 1111 0010 0276 3900 z dopiskiem (ważna kolejność): „Nazwisko, imię, Tenis Kolporter 2015” (podczas rejestracji należy okazać potwierdzenie przelewu)
  • gotówką na kortach, w Biurze Organizatora przed rozpoczęciem swojej pierwszej gry.

Dodaj komentarz