cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Przed wyjazdem na urlop zajrzyj do saloniku prasowego

Płyn oraz spray Kontra na komary i kleszcze to najnowsze produkty wprowadzone przez Kolportera do oferty wakacyjnej. To jednak nie wszystko – w saloniku prasowym czy salonie Top-Press klienci mogą się zapatrzyć w najbardziej niezbędne rzeczy przydatne w podróży i na urlopie, począwszy od leków OTC, a na zabawkach i książeczkach dla dzieci skończywszy.
Leki OTC
– Nieprzypadkowo płyn i spray Kontra wprowadziliśmy do sprzedaży tuż przed sezonem wakacyjnym, gdy sporo osób wybiera się na urlop – mówi Tomasz Latos, menadżer produktu w Biurze Handlowym Kolportera. – Oba produkty uzupełniają naszą ofertę adresowaną do osób, które myślą o wakacyjnym wypoczynku.
Dla wielu podróżnych ważne jest, aby mieć pod ręką niezbędne leki. Jeśli nie zdążą kupić ich w aptece, zawsze to mogą zrobić w najbliższym saloniku prasowym, np. przy okazji kupowania porannej gazety. A wybór leków OTC, a więc takich, które sprzedawane są bez recepty, jest duży. – Mamy kilka rodzajów środków przeciwbólowych, w tym na ból głowy i gardła, preparaty przeciwprzeziębieniowe i przeciwzapalne, lek na chorobę lokomocyjną – wylicza Tomasz Latos. – Do tego dochodzą zestawy, zawierające plastry dostosowane do różnych ran i skaleczeń, o które nietrudno, szczególnie w przypadku dzieci.
Napoje i przekąski
Niektórzy lubią w czasie jazdy samochodem czy pociągiem coś przekąsić. W wakacje trudno polecać na drogę wyroby czekoladowe (saloniki w sezonie letnim ograniczają zresztą ich sprzedaż ze względu na wysokie temperatury), ale orzeszki ziemne, precle, ciastka, wafle bądź cukierki owocowe i miętowe już jak najbardziej. W ofercie saloników są również gumy do żucia w różnych smakach.
Oczywiście, niezbędne są napoje. Kierowcy, zwłaszcza gdy mają do pokonania długą trasę, lubią mieć w zapasie napój energetyczny lub izotoniczny – w oba rodzaje rożnych marek można zaopatrzyć się w saloniku czy Top-Pressie. Pasażerom, szczególnie tym młodszym, można polecić soki i soczki (również z rurką) oraz wodę mineralną.
Prasa kolorowa i zabawki
– W lecie właśnie wodę mineralną najchętniej wybierają z napojów nasi klienci – mówi Anna Kwiatkowska, partnerka Kolportera, prowadząca salonik prasowy w Golubiu Dobrzynie. – Ci, którzy wybierają się w podróż, kupują również prasę kolorową i krzyżówki, a także książeczki dla dzieci, żeby ich pociechy nie nudziły się w drodze. Nasz salonik ma dużą powierzchnię, więc możemy zaoferować wiele tytułów dla najmłodszych, od kolorowanek po książeczki do czytania.
Oprócz książeczek dla maluchów sieć Kolportera w swoich punktach sprzedaży proponuje zabawki, m.in. lalki przytulanki, figurki postaci z kreskówek, nakręcane ciuchcie, pociągi czy samochodziki z narzędziami, tak żeby dziecko nie nudziło się w czasie podróży. A już po przyjeździe do miejsca odpoczynku przydać się mogą karty do gry, piłki czy zabawki do piasku, które także znajdą się ofercie saloników.

Dodaj komentarz