cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Nowy miesięcznik „Pogoda na życie”

Pogoda_na_zycie_01_2016_655
We wtorek, 12 stycznia br. na rynku ukazuje się nowy miesięcznik Agory – „Pogoda na życie”. Wydawany wspólnie z Radiem Pogoda magazyn adresowany jest do czytelników lubiących wracać we wspomnieniach do ikon kultury: aktorów, piosenkarzy, kabareciarzy, a także codzienności lat 50., 60. i 70. XX wieku.
„Pogoda na życie” to sentymentalna podróż w czasie: big beat, rock’ n’ roll, festiwale w Opolu i Sopocie, sylwetki gwiazd kina i estrady wywiady, nieznane historie, zapomniane fakty. A do tego moda retro, uroda, zdrowie i kulinaria oraz rozrywka: krzyżówka, horoskop i zagadki Wojciecha Pijanowskiego, popularnego prezentera teleturnieju „Koło fortuny”. Chcemy oddać klimat i ducha dekad połowy ubiegłego wieku – zalety nowego magazynu wylicza Katarzyna Kolanowska, dyrektor wydawnicza pionu Czasopisma i prasa bezpłatna Agory.
Magazyn koncentruje się na polskich nazwiskach i zjawiskach, choć nie zabraknie w nim także historii życia zagranicznych gwiazd. W pierwszym numerze pojawi się „czeski słowik” Karel Gott – piosenkarz, malarz i niepoprawny kobieciarz.
– Nasz nowy tytuł „Pogoda na życie” przygotowaliśmy dla ciekawych świata, dojrzałych czytelników 50+. Wiemy, że ta grupa odbiorców chętnie sięgnie po miesięcznik prezentujący rozrywkowe treści i pozwalający wspomnieć czasy szumnej młodości, a także zapoznać się z praktycznymi poradami – mówi Agnieszka Rożewska, wydawca „Pogody na życie”.
Ważną częścią każdego numeru będą wywiady z cyklu „Pogodna rozmowa” z gwiazdami Radia Pogoda, a także wspomnienia i fragmenty ich biografii w cyklu „Aleja gwiazd”. Już w pierwszym wydaniu czytelnicy znajdą wywiad z Krystyną Loską o początkach jej telewizyjnej kariery, materiał o miłości i zdradach Kaliny Jędrusik, rozmowę, w której Wiesław Michnikowski opowiada o współpracy z Kabaretem Starszych Panów. Kariera Czerwonych Gitary, kulisy serialu „Noce i dnie”, romanse Violetty Villas i kultowe rejsy statkiem „Stefan Batory” – to tylko niektóre z tematów pierwszego numeru. Redakcja przypomni także „czar PRL”: jak się zdobywało popularnego „malucha” i góralski kożuch, jak wykonać nieśmiertelne dania z menu baru mlecznego. Co miesiąc na plakacie pojawi się gwiazda – w styczniu i lutym w roli dziewczyny z kalendarza wystąpi Pola Raksa.
– Miesięcznik „Pogoda na życie” będzie świetnym uzupełnieniem Radia Pogoda. Dotychczasowy sukces naszej stacji potwierdza, że osoby w wieku 50+ oczekują treści przygotowanych specjalnie dla nich – teraz, oprócz możliwości słuchania swojej ulubionej muzyki, otrzymają magazyn tworzony z myślą o nich – mówi Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory.
Miesięcznikiem „Pogoda na życie” kieruje Dorota Zabrodzka, wieloletnia redaktor naczelna „Poradnika Domowego”, a wcześniej redaktor naczelna miesięcznika „Zdrowie” i wicenaczelna „Claudii”.
Pierwszy numer „Pogody na życie” ukaże się we wtorek, 12 stycznia br. w nakładzie 200 tys., w formacie 210×272 mm i w cenie promocyjnej 1,99 zł. Będzie miał 48 stron.
Źródło: Agora

Dodaj komentarz