cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Wakacyjny numer magazynu „Książki”

ksiązki magazyn wakacje 2016
We wtorek, 21 czerwca br. na rynku ukazało się specjalne wydanie kwartalnika „Książki. Magazyn do czytania” na lato. Pismo o objętości 100 stron dostępne jest w mniejszym, poręczniejszym formacie w sam raz do zabrania ze sobą na urlop. Cena 9,99 zł.
W specjalnym wakacyjnym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania” redaktorzy kwartalnika: Łukasz Grzymisławski, Juliusz Kurkiewicz i Piotr Goźliński proponują na urlop – zamiast głośnych nowości – sprawdzone zestawy lektur, które pomogą uniknąć rozczarowania, Łukasz Orbitowski podsumowuje dzieła wybrane Stephena Kinga, a Wojciech Orliński wskazuje, że autor we wszystkich swoich najważniejszych dziełach nie tylko straszy, ale i oskarża o coś Amerykę.
Ponadto Tomasz Kwaśniewski i Małgorzata I. Niemczyńska sprawdzają, jak żyje się pod jednym dachem z pisarzem/pisarką, Juliusz Kurkiewicz rozmawia z Elizabeth Strout, która otrzymała nagrodę Pulitzera za „Olive Kitteridge”, Szczepan Twardoch prezentuje fragmenty swojej najnowszej powieści „Król”, a Wojciech Nowicki pisze o tym, jak wybitni autorzy radzili sobie z upałem, przy okazji podając kilka literackich receptur na orzeźwiające drinki.
W numerze czytelnicy znajdą również propozycje Marii Poprzęckiej na 10 wypraw do mniej popularnych europejskich muzeów i kościołów, w których można odkryć arcydzieła malarstwa, portret Roalda Dahla w przeddzień premiery filmu Spielberga „Bardzo Fajny Olbrzym” według książki tego autora, opowieści o szwajcarskiej autorce Annemarie Schwarzbach, wywiad z niemiecką autorką Melanie Raabe, a także dowiedzą się, jak mieszkali Ernest Hemingway, Borys Pasternak i Pablo Neruda. Kwestionariusz „Książek” wypełni Wilhelm Sasnal.
Specjalny numer „Książek” przygotowała redakcja pod kierownictwem Pawła Goźlińskiego. Wydawcą magazynu jest Barbara Piegdoń-Adamczyk. To już 22. wydanie „Książek. Magazynu do czytania”, który w tym roku świętuje swoje 5. urodziny.
Źródło: Agora

Dodaj komentarz