cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Ale Polska” – przewodnik po zabytkach

ale polska
Ukazało się specjalne wydanie magazynu „Ale Historii”. „Ale Polska” to historyczny przewodnik po najważniejszych zabytkach Polski.
Redakcja zabiera czytelników do 13 najważniejszych dla historii Polski miast i tłumaczy, skąd wzięły się pałace, tajemnicze twierdze, magnackie dwory i stare fabryki, w sumie oferując ponad 500 kilometrów przygód, na które można zabrać ze sobą dzieci. Czytelnicy dowiedzą się, co jedli Krzyżacy, dlaczego pierwszą stolicą było Gniezno oraz z jakich powodów XIX-wieczną Łódź nazywano „Ameryką Europy”. W wydaniu znajdzie się również kurs genealogii, czyli instrukcja poszukiwania przodków, oraz quiz wiedzy historycznej.
– Jak opowiedzieć historię Polski tylko w 13 odcinkach? Karkołomny wybór celów wypraw poprzedziła wielotygodniowa redakcyjna debata. Czemu Zamość, a nie Lublin? Co z Zakopanem? Jak to nie ma Torunia? Zapomnieliście o Częstochowie? Cóż, historia magistra vitae est , a swoich lekcji udzielała często na rubieżach czy na prowincji Rzeczypospolitej. 60-tysięczny dziś Przemyśl w 1915 r. był w centrum uwagi całego świata, bo od tamtejszej twierdzy zależał los frontu wschodniego. Do Białegostoku w XVII w. ściągał kwiat europejskiej arystokracji, a w Łodzi w XIX w. Polska uczyła się, co to jest kapitalizm – pisze o wydaniu Karolina Jaroszewicz, redaktorka prowadząca.
Wydanie „Ale Polska” z serii „Ale Historia Extra” zawiera 140 stron w formacie 218×285 mm. Cena magazynu to 15,99 zł.
Źródło: Agora

Dodaj komentarz