cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Mikołaj z uśmiechem na twarzy


Mikołajki to czas oczekiwany przez wszystkie dzieci. O najmłodszych co roku pamięta Fundacja Pomóżmy Marzeniom. Wczoraj jej wolontariusze – uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz pracownicy firm Kolporter i BC&O – rozdali 180 paczek.
W tym roku wolontariusze odwiedzili wszystkie oddziały Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Władysława Buszkowskiego Kielcach oraz Oddział Dziecięcy Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii. Razem z paczkami ze słodyczami rozdawali dzieciom uśmiechy. – Dla tego momentu warto żyć. To bezcenne i nigdy nie ma się dość – zgodnie mówią Kasia i Justyna, uczennice trzeciej klasy w liceum. – To już piąty raz kiedy razem z Fundacją obdarowujemy dzieci i muszę przyznać, że czekamy na ten dzień chyba z jeszcze większą niecierpliwością niż dzieci – mówi Kasia. – Naszym zadaniem jest pomoc w rozniesieniu paczek w szpitalach. Dzieci tam znajdujące się często są smutne. Jednak rzadko się zdarza, aby nie odwzajemniły naszego uśmiechu, gdy wręczamy im prezenty. Te chwile są bezcenne – mówi Justyna.
Fundacja stara się w tym dniu dotrzeć do jak największej liczby dzieci. – Oprócz paczek przeznaczonych dla dzieci chorych, które aktualnie przebywają w placówkach na terenie Kielc, przygotowaliśmy także podarunki dla podopiecznych Zespołu Placówek im. Aleksandra Kamińskiego „Kamyk”, Świetlicy „Plus”, a także podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą z Rabki. Oczywiście nie zapomnieliśmy też o dzieciach z biednych rodzin. Blisko setka małych mieszkańców gminy Zagnańsk wybrała się do kina na film „Vaiana. Skarb oceanu” – mówi Jacek Dulnik, prezes Fundacji.
– To, co robi Fundacja, jest niesamowite. Uczestniczyłyśmy w takiej akcji pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni. Patrząc na te dzieciaki i ich reakcję, ale także zwracając uwagę na nasze odczucia wiemy, że dobro powraca. Warto pomagać, dlatego już dzisiaj piszemy się na każdą kolejną akcję Fundacji – jednogłośnie mówią uczennice I klasy.
Na zdjęciu: Ekipa wolontariuszy Fundacji Pomóżmy Marzeniom
Fot. Rafał Sabat

Dodaj komentarz