cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

„Poradnik 50+” – nowy miesięcznik dla kobiet dojrzałych


Ukazał się nowy miesięcznik poradnikowy „Poradnik 50+”, który uzupełnia portfolio Wydawnictwa Bauer w segmencie pism dla dojrzałych kobiet.
„Poradnik 50+” to pismo skierowane do kobiet powyżej 50. roku życia, głównie do mieszkanek mniejszych miejscowości, z wykształceniem podstawowym lub średnim. Potencjalne czytelniczki to kobiety dojrzałe, tradycyjnie i praktycznie podchodzące do życia . Nowy tytuł jest autorską koncepcją Wydawnictwa Bauer.
Nowy miesięcznik dostarcza porad i wskazówek dotyczących wielu ważnych aspektów życia codziennego. Najbardziej obszerny jest dział zdrowia. Znajdują się w nim m. in. ziołowe kuracje, zdrowotne diety, modne terapie. Redakcja duży nacisk położyła na samodzielną rehabilitację (ćwiczenia na konkretne dolegliwości, ćwiczenia usprawniające itp.) i kuracje z powszechnie dostępnych ziół. W każdym wydaniu pojawi się unikatowy format Czego lekarz ci nie powie, prezentujący nowe lub mało znane informacje na temat powszechnych chorób i dolegliwości.
Drugim kluczowym działem pisma jest „Opieka nad seniorem”. Rubryka ta prezentuje szczegółowe informacje dotyczące przede wszystkim zdrowia i pielęgnacji osób starszych, ale znaleźć w niej można również rady prawników i psychologów oraz informacje, gdzie szukać wsparcia w opiece nad seniorem.
Ważnym elementem jest Opieka nad wnukami, w którym czytelniczki znajdą propozycje zabaw z wnukami polecane przez psychologów, a także informacje pomagające w wychowaniu i opiece.
Poza tym w nowym miesięczniku redakcja prezentuje 6-stronicową rubrykę kulinarną („Zapomniane polskie przepisy”, „Sekrety mistrzów”, „Rodzinne tradycje”), artykuły dotyczące wiary i wartości chrześcijańskich, a także strony poświęcone urodzie po 50-tce, rubrykę „Dziadkowie na czasie”, „Gospodyni” oraz reportaż retro.
Wszystkie materiały konsultowane są przez najlepszych ekspertów, a trudne kwestie wyjaśniane w prosty, przejrzysty i praktyczny sposób. Informacje mają krótką formę, zawierają instrukcje, podsumowania i tabele, a także materiały do kolekcjonowania.
W miesięczniku zastosowano większą i prostszą, niż zazwyczaj stosowana w pismach kobiecych, czcionkę, dostosowując ją do wieku odbiorczyń pisma, co zwiększa komfort i satysfakcję z czytania.
Dobór zdjęć podkreśla profil pisma. Na okładce jest dojrzała kobieta po 50-tce, także w środku materiały ilustrowane są zdjęciami starszych osób.
„Poradnik 50+” przygotował zespół tygodnika „100 rad” pod kierunkiem Joanny Kadej-Krzyczkowskiej, redaktor naczelnej obu pism. Autorem makiety jest Rafał Lewandowski – dyrektor artystyczny obu tytułów.
Pismo ma format 210×280 mm i liczy 48 stron. Cena egzemplarzowa to 1,99zł. Nakład pierwszego wydania wynosi 400 tys. egz.

Źródło: Bauer Media  

Dodaj komentarz