cykliczne porady dla sprzedawców, opinie ekspertów

Twoje miasto, twoja gazeta

O Gliwicach wiemy wszystko, od 1956 roku współtworząc historię miasta i pisząc jego kronikę – pisze Małgorzata Lichecka z tygodnika „Nowiny Gliwickie”.

Warto i trzeba pisać

Nasze motto zawiera się w krótkich słowach: warto i trzeba pisać. O miejscach, w których wielu z nas urodziło się i wychowało, uczy i pracuje, o historii, mającej dla teraźniejszości niebagatelne znaczenie, o sprawach małych i wielkich, od dziury w jezdni, po kluczowe dla regionu i państwa inwestycje. Wreszcie, a może przede wszystkim, o ludziach, bo to Czytelnicy są naszymi najważniejszymi odbiorcami i najsurowszymi recenzentami.

Dzisiejsze „Nowiny” są liczącą się firmą wydawniczą, z uwagą śledzącą zmiany rynkowe oraz ekonomiczne i na nie reagującą. Od 63 lat, co tydzień, wydajemy gazetę, od 21 lat redagujemy portal internetowy, od 11 realizujemy programy w telewizji internetowej, a od 7 prowadzimy profil na FB.  Postawiliśmy na multimedialność, która w dzisiejszej dobie oznacza wytężoną pracę całego zespołu. Ale lubimy to, podobnie jak stan podniecenia towarzyszący każdemu wydaniu gazety.

W związku ze zmianami na rynku wydawniczym oraz rozwojem internetu, „Nowiny Gliwickie” zmieniły profil wydawniczy. Od  2004 roku stawiamy nie tylko na papierowe wydanie, liczącą się siłą jest strona internetowa www.nowiny.gliwice.pl

Systematycznie wzrasta liczba odsłon i jej użytkowników. W 2018 roku miała prawie 2,5 mln odsłon, co daje 150 tys. miesięcznie i 4 tysiące dziennie. Wzbogacamy content, starając się wyróżnić na lokalnym rynku wydawniczym i kładąc duży nacisk na nowatorskie treści i na takie formy dziennikarskie, jak reportaż, teksty interwencyjne, dziennikarstwo śledcze, esej i wywiad. Specjalizujemy się również w tematyce kryminalnej  i historycznej, co odróżnia nas od innych wydawnictw na lokalnym rynku.

Akcje społeczne i plebiscyty

Naszym znakiem firmowym są akcje społeczne i plebiscyty. W pierwszych inicjujemy istotne wydarzenia, wspieramy mieszkańców w ich działaniach, uczulamy  władze na wciąż nie rozwiązane kwestie. Bronimy zabytków (akcja z ratowaniem bezcennej średniowiecznej Bramy Białej), walczymy o bezpieczne miasto (inicjatywa dotycząca budowy ronda w Brzezince, jednej z dzielnic Gliwic). Od 22 lat organizujemy prestiżowy plebiscyt Człowiek Ziemi Gliwickiej, honorując wyróżniające się postaci w różnych sferach życia publicznego, od 14 lat wybieramy także Kobietę Roku – Dianę, od 22 lat pomagamy dzieciom ze świetlic środowiskowych, bezdomnym, organizując wieczór wigilijny. Jesteśmy także pomysłodawcą i organizatorem konkursu edukacyjnego (od 22 lat) Znam Gliwice i Ziemię Gliwicką.

Małgorzata Lichecka, zastępczyni redaktor naczelnej „Nowin Gliwickich”

Dodaj komentarz